"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Bana dönmesi için ne yapmalıyım?

Güzin Abla

Rumuz: İzmirli / 23 yaşındayım.

BİR yaş büyük bir hanımla üç ay gibi kısa bir beraberlik yaşadım. Her şey çok iyi gidiyordu. Benimle mutlu, huzurlu olduğunu söylüyordu. Bir günde her şey değişti. Yalnız kalabileceğimiz bir yere gittik. Ertesi gün aradığımda karşımda bambaşka biri vardı. Devamlı pahalı zevklerinden bahsediyor, benimle fazla konuşmuyor, zengin arkadaşlarıyla muhabbet ediyordu. Çok kibardır, kasten kabalık yapmaya başladı. Sert davranıp onu zorlamadım, kaybettiğimi anlayınca kahroldum. Sorduğumda 'ten uyuşmazlığı' gibi gerçek dışı şeyler söyledi. Defalarca onu sevdiğimi söyledim. O geçici olduğunu iddia ediyor. Arkadaş kalalım, dedi. Ben yapamayacağımı biliyorum. Hayatımı bağlamıştım, onu unutamıyorum. Bana dönmesi için bir yol var mı?

SEVGİLİ Oğlum, sen bu hanımı sevmiş olabilirsin ama, belli ki o seni pek fazla sevmemiş. Belki de senden beklediği bazı şeyleri bulamamış. Ya da gerçekten senden hoşlanmış olabilir. Ama sanırım daha yakınlaştığınızda seninle uyum sağlayamamış. ’’Ten uyuşmazlığı’’ dediği senin gerçekdışı diye nitelendirdiğin sorun aslında hiç önemsiz konu değildir. İnsanlar ilk anda birbirinden hoşlansalar da, beraber olduklarında beklenen uyumu gerçekmeştiremeyebilirler. Bu ne erkeğin ne de kadının suçudur. Ve sen inkar etsen de büyük bir gerçeği ifade eder. Eğer çiftler ’’Ten uyumu’’ içindeyseler, gerçek bir bütünleşme yaşarlar. Cinsel açıdan birbirlerini tamamlarlar. Sanırım sizde böyle olmamış. Ya da senin bir davranışın onu rahatsız etmiş. Belli ki, bu beraberliği daha fazla sürdürmek istemiyor. Üç ay çok kısa bir süre değil ki oğlum. Israr etmende yarar görmüyorum.

X