Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Bana büyük bir bıçak lazım'

  Hürriyet Planet
  16 Mayıs 2011 - 12:24Son Güncelleme : 16 Mayıs 2011 - 13:48

  İspanya’nın tatil cenneti adası Tenerife, İngiliz bir kadının onlarca insanın gözleri önünde vahşice katledilmesinin şokunu yaşıyor. Dün yaşanan olayda, ruh sağlığı bozuk olan Bulgar Deyan Deyanov, süpermarkete kadar takip ettiği Mills-Westley adlı kadının kafasını kopararak öldürdü. Cinayet öncesi görüntüler, saniye saniye kaydedildi.

  28 yaşındaki Deyanov, Kanarya Adaları’nın en büyüğü olan Tenerife’de kendi yaptığı derme çatma evde yaşayan ruh sağlığı bozuk biri olarak tanınıyordu. Birçok defa insanlara saldırmaktan dolayı gözaltına alınan Deyanov, Tenerife’nin güneyindeki tatil beldesi Los Cristianos’ta terör estiriyordu.

   

  Emekli olduktan sonra Tenerife’ye yerleşen 60 yaşındaki Westley, güvenlik yetkililerine bir kişi tarafından takip edildiğini belirtti. Bir polis, Westley’in evini gözetlemeye başladı. Dün, Deyanov’un ortalıkta olmadığı bir esnada Westley alışveriş yapmak için evinden çıktı.

   

  KISKIVRAK YAKALANDI / Foto Galeri

   

  DEV BİR BIÇAK İSTEDİ

  Beş torun sahibi kadını takip eden Deyanov, Westley’in ardından markete girdi. Güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedilen görüntülerde, Deyanov dükkan sahibine döndü ve ellerini açarak “büyük bir bıçak aradığını” söyledi.

   

  Sokaklarda “kendisinin Tanrı olduğunu bağırarak” dolaşan Deyanov, raftan dev bir bıçak aldı ve Westley’in kafasını 14 darbeyle kopardı.

   

  Bir güvenlik görevlisinin müdahalesi sonrası kaçmaya başlayan Deyanov, sokakta kıskıvrak yakalandı.

   

  İspanyollar, son yıllarda Kanarya Adaları’ndaki İngiliz sayısının giderek arttığını ve kendilerine yönelik saldırılarında fazlalaştığına dikkat çekti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı