Bana birinciliği yakıştırmadılar

Miss Turkey 2007 Güzeli Selen Soyder, kamp döneminde rakiplerinin sözleri nedeniyle demoralize olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
07 Temmuz 2007 - 10:34:32

Bana birinciliği yakıştırmadılar
Selen Soyder fotoğrafları için tıklayın

Selen Soyder  "Arkadaşlar birinci olamayacağımı söylüyorlardı. Kendime ne kadar güvenirsem güveneyim bu sözler yüzünden demoralize oldum. Hatta son iki açıklandıktan sonra 'Tamam beni seçmediler' dedim."

İDOL MANKENİM YOK

Miss Turkey 2007 Güzeli Selen Soyder, bilinmeyenlerini Kelebek’e anlattı. İki senedir profesyonel anlamda fotoğraf çektiğini, şimdilik oyunculuğu düşünmediğini ve magazin basınından uzak kalacağını belirten Soyder, "Beğendiğim isimler var ama Türkiye’de ’Benim idolüm’ diyebileceğim bir manken yok..." dedi.

Birinciliğiniz açıklandığında çok şaşırmıştınız. Türkiye’nin en güzel kızısınız, artık bu durumu kabullenebildiniz mi?

- Evet... Artık sokakta yürürken bile tanımaya başladılar. Örneğin yarışmanın ertesi günü yemek yemeye gittim, orada çok fazla tanıyan olmuştu.

İzmir’de mi?

- Hayır, işin enteresanı İzmir’de tanıyan olmadı. İstanbul’da daha fazla tanıyorlar. Tanınmanın dışında şu an için hayatımda değişen bir şey yok.

/images/100/0x0/55ea5e86f018fbb8f87b73e4 Peki, zaman içerisinde nelerin değişmesini bekliyorsunuz?

- Şu anda gelen projelerle ilgili bir fikrim yok. Oturup konuşacağız, ondan sonra bir şeylerin değişeceğinden eminim. Yarışmadan sonra hemen İzmir’e gitmek zorunda kaldım.

Yarışmadan sonra üniversite sınavına girdiniz. Nasıl geçti?

- Güzel geçti. İlk sene fotoğrafçılık istiyordum, olmadı. Geçen yıl sınav zamanı yurtdışındaydım, sınava giremedim. Bu sene tekrar girdim, umutluyum.

Fotoğraf çekiyorsunuz yani...

- Evet, profesyonele yakın anlamda iki senedir çekiyorum. Manzara çekerek başladım ama işin içine girince fotoğraf sanatıyla yakından ilgilenmeye başladım.

Birinciliği beklemiyordunuz. Diğer finalistlerle aranızda favori belirliyor muydunuz?

- Evet, kızlar kendi içlerinde favorilerini söylüyorlardı. Benim favorim yarışmada 4’üncü olan Aslı’ydı. Arkadaşlar benim dereceye girebileceğimi söylüyorlardı ama birinci olamayacağımı da vurguluyorlardı. Sebep olarak da Türk tipine yakın olmamamı gösteriyorlardı. Finale kalanlar genelde buğday tenli, kumraldı. Aralarında peynir gibi parlayan bir tek ben vardım. Kendime ne kadar güvenirsem güveneyim finalistlerin açıklamaları yüzünden demoralize oldum. Hatta son iki açıklandıktan sonra ’Tamam beni seçmediler’ dedim.

Peki, 20 günlük kamp süreci yarışmadaki performansınızı etkiledi mi?

Bana birinciliği yakıştırmadılar
- Bazen moral bozukluğu yaşadım ama bu durum yarışmadaki performansımı etkilemedi. Çünkü kafamdan her şeyi silerek çıktım yarışmaya.

OYUNCULUĞU HAK EDENLER YAPSIN

 Yarışmaya katılanların aynı tip olduklarına dair eleştiriler yapıldı. Sizce de öyle mi?

- Evet... Genelde herkesin saç ve cilt renkleri aynıydı. Kişisel bir tarz yoktu. Zaten hepimiz tek tiptik. Yalnız ben diğerlerinden biraz farklıydım.

Yani bu fark mı birinciliği getirdi diyorsunuz?

- Saçlarımın kızıl olması ve beyaz tenli oluşum beni farklı kılmış olabilir. Şimdiye kadar hiç kızıl saçlı güzellik kraliçesi görmedim. Dört senedir birinciler hep Ankara’dan çıkıyordu. Bu sene yine İzmir’e getirdik.

Birinciliği hak ettiğinizi düşünüyor musunuz?

- Kesinlikle hak ettiğimi düşünüyorum.

Mankenliği meslek olarak yapmayı düşünüyor musunuz?

- Düşünüyorum çünkü çok seviyorum. Zaten bir senedir İzmir’de mankenlik yapıyordum. "Miss Model of Turkey"e katıldıktan sonra yarışmanın Çin’de yapılan ayağına katılmak zorundaydım. Miss Turkey hep içimdeydi. Bodrum’da düzenlenen yarışmaya ajansım, "Tecrüben olsun" diyerek gönderdi. İyi ki de girmişim çünkü orada yaşadıklarım bu yarışmada rahat hareket etmemi sağladı.

Oyunculuk tekliflerine açık mısınız?

- Tiyatro mezunu o kadar çok insan varken, sırf güzel ya da popüler olanların oyunculuk yapmasından yana değilim. Ama yine de oyunculuk teklifi gelirse değerlendirebilirim. Dediğim gibi çok sıcak bakmıyorum bu duruma çünkü hiç oyunculuk deneyimim yok. Şu an modellik benim için daha önemli.

"Beyaz Show"dan sonra Özcan Deniz’le yakınlaştığınız konuşuluyor, doğru mu?

- Hayır... Özcan Deniz’i hayatımda ilk ve son defa o programda gördüm. Aslında programa katılmadan önce böyle dedikoduların çıkabileceğini tahmin ediyordum ama bu kadar çok konuşulacağını hiç düşünmemiştim.

Artık siz de bir ünlüsünüz. Magazin basını hakkında görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

- Tercih meselesi diyorum... Eğer birisiyle görülmek istiyorsan, magazincilerin olduğu mekana gidersin ve haberin çıkar. Benim böyle bir tercihim olmayacak. Magazinciler işlerini yapıyorlar, onlara saygı duyuyorum ama ben magazin basınından uzak kalmakta kararlıyım.

Peki, bu tercihiniz zamanla değişebileceğini düşünüyor musunuz?

- Düşünmüyorum... 18 yaşıma girdiğim zaman da bu yarışmaya katılmayı düşünüyordum. Yaşım artık 20. Karakterimin oturduğunu ve ne istediğimi biliyorum.

Bu camiada idolüm diyebileceğiniz isimler var mı?

- Beğendiğim isimler var ama Türkiye’de ’Bu model benim idolüm’ diyebileceğim bir manken yok. Örneğin Ahu Yağtuğ, Ece Sükan, Hande Subaşı’yı beğenirim. Çünkü bu isimler sadece model kalmayı tercih ediyorlar.

Estetik yaptırmam

Yarışmada ilk 20’ye kalan bir finalist, dereceye giremeyince organizasyonu düzenleyenleri ağır bir dille eleştirmişti. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

- 19 günümüzü bir arada geçirdiğimiz bir arkadaşımız, bir gazeteciye talihsiz bir mail atmış. Aynı elbiseleri giydik, aynı yemeği yedik. Kimsenin kimseden farkı yoktu. Kamp zordu ama bir o kadar da keyifliydi.

Peki, sizce neden böyle bir şey yapmış olabilir?

- Dereceye girseydi böyle bir şey söylemezdi. Kıskançlıktan olsa gerek. Herhalde ilk dört için kendisini çok adapte etmişti. Olmayınca da organizasyonu karalamaya başladı.

/images/100/0x0/55ea5e86f018fbb8f87b73e8 Burnunuzun estetiğe ihtiyacı olduğunu düşünüyor musunuz?

- Estetiği gerçekten ihtiyacı olanların yaptırmasından yanayım. Benim burnumda kıkırdak fazlası var ama ben onu seviyorum.

Güzide Duran gibi doğal olmayı tercih ediyorsunuz yani...

- Burnum fotoğraflarda biraz kötü duruyor ama yine de estetik yaptırmayı düşünmüyorum. Röportaj: Gözde YILMAZ Fotoğraflar: Sinan ÖZBALKAN

 

Yayınlanma Tarihi : 07 Temmuz 2007 - 00:00:00
Etiketler:


  EN ÇOK OKUNANLAR

   Koç Burcu
   21 Mart - 20 Nisan

   Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

   Boğa Burcu
   21 Nisan - 20 Mayıs

   Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

   İkizler Burcu
   21 Mayıs - 20 Haziran

   Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

   Yengeç Burcu
   21 Haziran - 22 Temmuz

   Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

   Aslan Burcu
   23 Temmuz - 23 Ağustos

   Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

   Başak Burcu
   24 Ağustos - 23 Eylül

   Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

   Terazi Burcu
   24 Eylül - 23 Ekim

   Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

   Akrep Burcu
   24 Ekim - 22 Kasım

   Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

   Yay Burcu
   23 Kasım - 21 Aralık

   Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

   Oğlak Burcu
   22 Aralık - 20 Ocak

   Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

   Kova Burcu
   21 Ocak - 18 Şubat

   Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

   Balık Burcu
   19 Şubat - 20 Mart

   Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün