Ege Haberleri

EGE

  "Bana bir şey olmaz" deme

  Hürriyet Haber
  15 Ocak 2015 - 01:19Son Güncelleme : 14 Ocak 2015 - 13:13

  KONAK Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, belediye çalışanlarını sağlık ve güvenlikleri ile ilgili bilgilendirmek amacıyla 'İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri' düzenledi. İlki Gürçeşme'deki Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesi'nde gerçekleştirilen eğitimler sayesinde belediye çalışanlarının iş kazaları ve meslek hastalıkları konusunda bilinçlenmesi hedefleniyor.

  Konak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü hekimlerinden Soner Emre ve İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Fatma Yörüker'in sunumuyla gerçekleşen eğitime ilk etapta 70 işçi katıldı. İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili hayati bilgilerin ele alındığı seminer sonrasında işçilere konuyla ilgili sınama testi yapıldı. 70 puanın geçer not olduğu sınav sonrası tüm işçiler yeterli puanı aşarak katılım belgelerini almaya hak kazandı.


  "BANA BİR ŞEY OLMAZ" DEME
  6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında gerçekleştirilen seminerde işçilere temel iş sağlığı güvenliği, ilk yardım, hijyen, kişisel koruyucu donanımlar ve meslek hastalıkları konularında eğitim verildi. Eğitim seminerine katılan işçilere ise "Bana bir şey olmaz" demek yerine çalışırken tedbiri elden bırakmayarak kişisel koruyucu donanımları mutlaka kullanmalarının hayati önem taşıdığı anlatıldı. İş kazalarını konu alan kısa film gösterimi de iş güvenliğinin önemini gözler önüne serdi.


  EĞİTİMLER SÜRECEK
  İlki Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışan işçilerle gerçekleştirilen iş sağlığı ve güvenliği seminerlerinin ilerleyen dönemlerde devam edeceği, Fen İşleri, Park ve Bahçeler ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlükleri başta olmak üzere tüm belediye çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alacağı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı