Gündem Haberleri

  Balyoz sanıklarından biri kaçtı

  Hürriyet Haber
  23.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balyoz davasında nihai kararla birlikte haklarında ceza verilen ve duruşma salonunda hazır bulunan 6 tutuksuz sanık hakkında tutuklama kararı verilirken bu sanıklardan birinin, karar açıklanmadan önce duruşma salonundan ayrıldığı iddia edildi.

  Mahkeme heyeti tarafından alınan karar, yargılamayı yapan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi Ali Efendi Peksak tarafından okundu. Kararda 324 sanık hakkında "Darbeye eksik teşebbüs" suçlamasıyla 13 yıl 4 ay ile 20 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi. Sanık Hakan Büyük hakkında ise gizli belgeleri saklamak suçundan 6 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme, duruşmada hazır bulunan tutuksuz sanıklardan emekli tümgeneral Abdulkadir Eryılmaz, sivil memur Güllü Salkaya, Erden Ülgen, Özgür Ecevit Taşçı ve 28 Şubat'tan da tutuklu emekli tümgeneral Tevfik Özkılıç ve Albay Berna Dönmez hakkında da hürriyeti bağlayıcı hapis cezası verildiği belirtilerek kaçma ihtimalleri bulunduğu ve adli koruma tedbirlerinin yeterli olmayacağı belirtilerek tutuklanmalarına karar verdi.

  Ancak emekli albay öğretmen Berna Dönmez'in, karar açıklanmadan önce duruşma salonundan ayrıldığı, hatta kendi kimliğini vererek aldığı sanık kartını da iade etmediği öne sürüldü.

  Balyoz sanıklarından biri kaçtı 'Bu işi düşünen kimse, onların cezalandırılmasından yanayım'

  Balyoz sanıklarından biri kaçtı Balyoz sanıklarından biri kaçtı Balyoz sanıklarından biri kaçtı
  Başbakan'ın örnek verdiği 2 paşa da mâkkum Karardan önce Harbiye, karardan sonra İstiklal Marşı Sanıklardan karar sonrası ilk yorum

  İşte sayılarla Balyoz davası

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı