Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Balyoz hakiminden ilk demeç

  Dinçer GÖKÇE
  23.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balyoz davasını karara bağlayan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin üç üye hâkiminden Murat Üründü, kararlar ile ilgili ilk açıklamayı Hürriyet Dünyası’na yaptı. “Biz hâkimler kararlarımızla konuşuruz” diyen Murat Üründü, verdikleri kararların gerekçelerini de yazacaklarını vurguladı.

  Cuma akşam saatlerinde alınan ve Türkiye'nin yanı sıra dünya basınında da büyük yankı bulan karara ilişkin ilk kez Hürriyet Dünyası'na konuşan Üye Hakim Üründü şunları söyledi:

  “Biz mahkeme olarak hükmü verirken, tabi bunu daha gerekçeli karara bağlamadık. Şu anda konuşmamız hem doğru değil; hem etik değil. Sizleri anlıyorum. Bu davayla ilgili konuşmamız doğru değil. Biz kararları verdik. Biz hâkimler kararlarımızla konuşuruz. Gerekçelerine de yazacağız. O şekilde gerekçemiz de ortaya çıkacak. Biz sadece gerekçelerimizi söyleyeceğiz.”

  ÇETİN DOĞAN'A 20 YIL HAPİS

  İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen, 250’si tutuklu 365 sanığın yargılandığı Balyoz Davası’nda karar dün açıklandı. Mahkeme eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanlarından emekli Orgeneral Çetin Doğan 20 yıl hapis cezasına çarptırdı. 34 sanık için beraat kararı verildi.

  Balyoz hakiminden ilk demeç Balyoz hakiminden ilk demeç Balyoz hakiminden ilk demeç
  Başbakan'ın örnek verdiği 2 paşa da mâkkum Karardan önce Harbiye, karardan sonra İstiklal Marşı Sanıklardan karar sonrası ilk yorum

  Balyoz hakiminden ilk demeç Balyoz hakiminden ilk demeç
  Balyoz Davası'nda kim, ne kadar ceza aldı Balyoz sanıklarından biri kaçtı 'Arzumuz haklı bir karar çıkması'

  İşte sayılarla Balyoz davası

  dgokce@hurriyet.com.tr


   

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı