Gündem Haberleri

  Balyoz’da ikinci perde

  Toygun ATİLLA
  04.05.2010 - 00:34 | Son Güncelleme:

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin’in müdahalesiyle dondurulan Balyoz Soruşturması’nda ikinci perde bugün başlıyor.

  Haklarında daha önce gözaltı kararı çıkartılan, halen görevde bulunan 25 general ifade vermeleri için adliyeye çağrıldı. Savcılık, 25 general ile ilgili soruşturmayı salı, çarşamba, perşembe ve cuma olmak üzere 4 günlük sürece böldü. 4 günlük periyod içinde generallerin 6’lı gruplar halinde adliyeye gelmesi bekleniyor.

  Balyoz soruşturmasını yürüten savcılar Bilal Bayraktar ve Mehmet Berk, 5 Nisan’da aralarında halen görevde bulunan 25’i general 70’e yakın muvazzaf subayın gözaltına alınmasına karar vermişti. Generallere gözaltı kararının ardından, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin operasyonu durdurmuştu. Aradan geçen 1 ayın ardından Balyoz soruşturması kapsamında sorgulanması istenen 25 general ve amiral, soruşturma savcıları Mehmet Ergül ve Murat Yönder tarafından ifade vermek üzere adliyeye çağrıldı. General ve amirallerin bugün adliyeye geleceği bildirildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı