BALIKESİR HABERLERİ

Balya engelleri aşıyor

DHA
11.05.2017 - 11:02Son Güncelleme :
DHA

BALIKESİR'in Balya ilçesindeki Şamile Altıntaş İlkokulu özel eğitim sınıfı öğretmenleri, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İnceleme Projesi (BENGİ) kapsamında 'Engellilerin Farkında Olalım' etkinliği ile onların sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla afiş hazırlayıp, ilçedeki kurumlara astı.

Balıkesir Valiliği tarafından yürütülen BENGİ projesi kapsamında Balya ilçesindeki Şamile Altıntaş İlkokulu özel eğitim sınıfı öğretmenleri, ilçe halkını, engellilerin sosyal hayata katılımları konusunda bilinçlendirmek için başarılı bir projeye imza attı. Engellilere yönelik bilinç düzeyinin yükseltilerek olumlu tutum geliştirilmesini sağlamayı amaçlayan özel eğitim sınıfı öğretmenleri Cenger Dönmezoğlu ve Hazal Özdemir, 'Engellilerin Farkında Olalım' etkinliği ile afişler hazırlayarak ilçe genelinde resmi kurumlara astı. Ayrıca el ilanları ve broşür dağıtılarak halkın konuya ilgisi çekildi. Sınıf öğretmeni Cenger Dönmezoğlu, "Projenin ilk aşamasında hazırladığımız el ilanları, broşürler ve afişler sayesinde halkımızın dikkatini çekmeyi başardık. Projemizin ikinci ayağında ise camii, kahvehane ve pazaryeri ziyaretleri yaparak bilgilendirme konuşmaları yaptık. Halkımıza, engellerin aslında kişilerde değil fikirlerde olduğu konusunda bilgi ve deneyimlerimizi aktardık" dedi. Projenin üçüncü aşamasının uygulama, izleme ve değerlendirme aşaması olduğunu vurgulayan Hazal Özdemir ise, "İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen engellilerin sosyal hayatlarını, toplumun onlara karşı davranışlarındaki değişimleri gözlemliyoruz. Olumlu değişimler, dönüşler almak bizleri çok sevindiriyor. Zaman zaman kendi öğrencilerimizle de alışveriş yapmaya, çocuk oyun alanlarında oynamaya gidiyoruz. Esnaf ziyareti ve makam ziyaretlerinde bulunuyoruz. Engelleri aşmanın en büyük adımının, halkımızın engelli bireylere karşı anlayışlı ve sahiplenici bir davranış geliştirmesi olduğunu düşünüyoruz. Balya'da bunu başarmak bizi sevindiriyor" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzanç da, proje hazırlık ve uygulama aşamasındaki çabalarından dolayı Balya halkına, projeye verdikleri destek için Okul Müdürü Şahin Uçar ve görevli öğretmenlere teşekkür etti.

Sefer TALAY / BALYA (Balıkesir), (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Balya engelleri aşıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balya engelleri aşıyor haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   06:05
  • Guneş
   07:48
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   15:42
  • Akşam
   18:00
  • Yatsı
   19:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı