Ballmer: Genç nüfusla bölgede gelişme potansiyeliniz yüksek

Hürriyet Haber
13 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 12 Mayıs 2010 - 23:21

Dünya yazılım devi Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer, Türkiye ’nin ekonomisi ve teknolojiye yatkın, çoğunluğu gençlerden oluşan 72 milyonluk nüfusuyla bölgede ve dünyada gelişme potansiyeli yüksek bir ülke olduğunu söyledi.

Microsoft Türkiye ’nin Genel Müdürü Tamer Özmen’in iş ortaklarıyla tanışma toplantısına video konferansla katılan Ballmer, Türkiye’yi; Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin’le aynı kategoride değerlendirdiklerini ve önem verdiklerine ifade etti. Ballmer, “Nüfusunuz genç ve yeni teknolojileri kullanma konusunda büyük istek gösteren bir nüfusa sahip olan Türkiye pazarında harika fırsatlar var. Türkiye inanılmaz bir yer. Burada 7 bin iş ortağımız var” dedi.

Girişimci ekonomi

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Fransa, Almanya, İngiltere’de yazılım ve servis harcamalarının Gayrisafi Milli Hasıla’ya oranının Türkiye’nin 11 katı olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Çok çalışarak Türkiye’de bilişim teknolojileri sektörünü büyütmemiz gerekiyor. Nüfusun yarısı 29 yaşın altında ve aktif bir toplumuz. Türkiye messenger kullanımında dünya ikincisi, Hotmail’de dünya üçüncüsü, Facebook’ta dünya dördüncüsü. Ancak bu tür kullanımın ekonomiye katkısı yok. Avrupa’da son 10 yılda kurulan girişimci şirketlerin ekonomiye katkısı milyar dolarları buluyor. Biz de bu alanlarda girişimci ekonomiler yaratıp, ekonomiye katkı sağlamayı hedefliyoruz.”
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı