« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ballı fener

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Fenerbahçe bir kez daha ortaya futbol adına hiçbir şey koymadan maçı kazandı. Aslında Fenerbahçe'nin kazanmasında Allah'ın büyük lütfunun yanı sıra İstanbulspor futbolcularının Fenerbahçe'ye karşı vurdum duymaz oyun anlayışlarının da rolü çok fazlaydı. İstanbulspor daha fazla topa sahip olan taraf olarak gözükürken, gol yollarına itibar etmemesi sonucunda böylesine kötü oynayan rakibine 3 puanı hediye etti. Fenerbahçe tam musalla taşına yatırılırken, Tanrı'nın eliyle ayağa kalktı ve Faruk'un attığı son dakika golüyle tekrar canlandı.

Böylesine kötü futbol oynayan Fenerbahçe'nin şampiyonluğuna hiç mi hiç inanmıyoruz. Kimse de hayal etmesin diyoruz. Elbette ki futbolun kitabı yok. Biz de ‘‘Bir bilen’’ rolünü oynamak istemiyoruz. Bizim futbol gerçeğimizde, Fenerbahçe'nin bu oyun tarzı, kazanmasına rağmen hoşgörülü yapamıyor bizleri. Çünkü papaz her zaman pilav yemez. Yalancının mu da yatsıya kadar yanar.

Kısacası takım olarak uyum içinde gözükmeyen, doğru dürüst top stop etmekten aciz Fenerbahçe takımının ilerisi için hiç de iyi şeyler düşünmüyoruz. Üzerlerindeki formanın hakkını veremeyen Fenerbahçeli futbolcuların, bu şekilde şans sandalına binerek hedefine varamayacağına inanıyoruz. Yazımızı noktalarken, Fenerbahçeli futbolcular, sanmasınlar ki maçı kazanarak taraftarlarına keyif verdiler. Kazanmalarına rağmen koskoca bir hüsrandan başka bir şey vermediler.Bunları da Beğenebilirsiniz