« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ballack şampiyona da yok

İngiltere'de oynadığı bir maç sırasında sakatlanarak Dünya Şampiyonası'na katılmaktan vazgeçmek zorunda kalan, ancak Alman Milli Takımı'nın Sicilya'daki kampına katılan eski milli takım kaptanı Michael Ballack, en kısa zamanda yeniden sahalara dönmek istediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ballack, yaptığı açıklamada, “En kısa zamanda iyileşerek futbol oynamak istiyorum. Şimdi her şeyi yeniden düzenlemek için çok zamanım var. Bunları zaten yazın yapmayı planlıyordum” dedi.

Yeni sezona büyük bir motivasyonla hazırlandığını ve kendisine yeniden büyük hedefler koyacağını belirten Ballack, 2012 Avrupa Şampiyonası'nın bu hedeflerde nasıl bir rol oynayacağını düşüneceğini, ancak şimdilik Chelsea kulübü ile yaz döneminde sona erecek sözleşmesini yeniden uzatmak istediğini ifade etti.

Kendisini sakatlayan Kevin-Prince Boateng'e de kin beslemediğini kaydeden Ballack, “Tabii ki çok öfkeliyim ve hayal kırıklığına uğradım, ancak futbolda takıntı yapmamak lazım” şeklinde konuştu.

Takım arkadaşlarına destek olabilmekten dolayı mutlu olduğunu, Alman Milli Takımı'nın kendisi olmadan da güzel futbol oynadığını anlatan Ballack, takım arkadaşlarının da kendi sakatlığını bir an önce unutarak ileriye bakması gerektiğini vurguladı.

Kevin-Prince Boateng de, Sortbild dergisinin “sportbild.de" adresli internet sayfasına yaptığı açıklamada, Ballack'a yaptığı faulden dolayı özür dileyerek, “Sadece özür dileyebilirim. Topa geç kaldım ve ayağına vurdum. Sahada 2 kez kendisinden özür diledim. Şimdi 3. kez özür diliyorum. Kasıtlı yapmadım” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz