« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ballack, Löw'den özür diledi

Alman Milli Takımı Teknik direktörü Jochim Löw, kendisini basın yoluyla eliştirerek tartışmaların çıkmasında başrol oynayan kaptan Michael Ballack'ın telefonla özür dilemesini yarı kabul etti.

İsa DEVEÇEKEN / FRANKFURT (DHA)
SON GÜNCELLEME

Jochim Löw kendisini arayıp telefonla özür dilemesine rağmen Ballack'la yola devam edip etmeyeceği yolunda kararını ise birlikte başbaşa yapacakları görüşmeden sonra vereceğini söyledi.

Rusya ve Galler maçlarında sakat sakat oynayan ve daha sonra ameliyat olan Ballack, basına yaptığı açıklamalarda Löw'ün kendisinden hatırını sormadığını, kendisini bir kez telefonla bile aramadığını açıklamıştı. Ayrıca bununla da kalmayan Chelsea'li yıldız, Löw'ün sorun yaşadığı oyuncular Kevin Kuranyi ve Torsten Frings'e hak verdiğini ima eden açıklamalarla tansiyonu iyice yükseltmişti.

Ballack'ın söylediklerine tepki gösteren Löw ise, "Doktoruyla bağlantı halindeyiz. Büyük bir sorun olmadığı için daha sonra aramayı düşünmüştüm. Ama o benden önce davranarak basına böyle bir demeç verdi. Çok şaşırdım" diyerek karşı açıklamada bulunarak, Ballack'ı kendisiyle görüşmesi için Almanya'ya davet etmişti.

BALLACK HATALI OLDUĞUNU KABUL ETTİ

Ballack ise son gelişmelerde tansiyonun yükselmesinde kendisinin suçlu olduğunu vurgulayıp, Löw'den özür dilediğini açıklayarak, " Sakatlığım iyileştikten sonra en yakın bir zaman içinde Teknik Direktör Joachim Löw ile buluşup , kendisinden yaptığım hatadan dolayı özür dileyip sorunları bertaraf edeceğiz" dedi.

BALLACK 2010'DA ÇOK GEREKLİ

Ballack'ın ve diğer oyuncuların açıklamalarına kızan Beckenbauer, "Futbolculan çok fazla hassasiyet gösteriyorlar. Bunlara inanamıyorum. Gereksiz konuşmayı bırakıp, enerjilerini sahaya bıraksınlar. Önce Ballack, sonra Kuranyi ve Frings şimdi de yine kaptan Ballack. Takım içindeki sorunlar kamuoyunun önünde değil takım içinde çözülmesi gerekir" açıklamasını yaparken Bayern Münih menajeri Uli Hoeness'te Alman futbolu için Ballack ile Löw'ün sürtüşmelere son vermelerini isteyip," Önümüzdeki 2010 Güney Afrika Futbol Şampiyonası için bu sorunu mutlaka aşmalıyız. Zira küçük bir sürtüşme yüzünden Ballack gibi bir orta saha oyuncusunu şampiyona dışı bırakamayız" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler