Gündem Haberleri

Balkondan düşen çocuğu kurtardı

Balkondan düşen çocuğu kurtardı

KAYSERİ’nin Talas İlçesi’nde, 4'üncü kattaki evlerinin penceresinden düşen 2 yaşındaki Berat Sait Özer’i tutarak kurtaran 18 yaşındaki Ö. Osman Altuntaş, ilçede ‘günün adamı’ oldu. Tebrik ve telefon yağmuruna tutulan Ö. Osman Altuntaş, “İçinde biraz insanlık duygusu olan herkes aynı davranışı yapardı” dedi.

İŞTE BURADA KURTARDI...

Geçen perşembe günü meydana gelen olayda, Pazar Caddesi'ndeki Beyazsaray Sitesi’nin 4'üncü katında oturan belediyede çalışan Taner Özer ile Ayşe Özer'in tek çocukları Berat Sait Özer, annesi mutfakta yemek yaparken, çıktığı oturma odasının penceresinden aşağıya düştü. Aşağıda ailesiyle birlikte halı yıkarken çocuğun düştüğünü farkeden Ö. Osman Altuntaş, yaklaşık 12 metre yükseklikten düşen minik Sait'i kollarını kaldırıp tutarak, kurtardı.

Talas Lisesi'nde okuyan ve yaz tatillerinde yakınlarına ait bir hırdavat dükkanında çalışan Ö. Osman Altuntaş, ilçede ‘günün adamı’ haline geldi. Oğullarını kurtardığı Özer Ailesi'nin teşekkür ettiği Altuntaş'ı çevresindekiler de tebrik ve telefon yağmuruna tuttu. Bir can kurtardığı için çok mutlu olduğunu belirten Altuntaş, yaşadığı kritik saniyeleri şöyle anlattı:

“Evin arka tarafında ailemle halı yıkarken, bir çocuğun ağladığını duydum. Başımı yukarıya kaldırdığımda bir çocuğun pencerenin pervazında sallandığını gördüm. Hemen pencerenin altına gidip kollarımı açtım ve kendini bırakmasını bekledim. Çocuk pencereden, yukarı çıkmaya çalıştı ama başaramadı. Gücü bitince kendini ağlayarak boşluğa bıraktı. İki kolumu havaya kaldırıp, onu bekledim. Çocuk kollarıma düştü. Çocuğun ağırlığıyla kendimi bir anda yerde buldum. Ben tutmamış olsaydım, halı yıkadığımız beton zemine çakılırdı. Olaydan sonra kollarımda biraz ağrı vardı ama geçti. Bebeği kurtardığım için mutluyum. Allahtan ben vardım. Birazcık içinde insanlık olan herkes o çocuğu gördüğü zaman benim yaptığımı yapardı.”

Ö. Osman Altuntaş, pencerede gördüğü bebeğin durumunu itfaiye ve sağlık görevlilerine bildirecek kadar zaman olmadığını, olayın 3-5 saniye içinde gerçekleştiğini de söyledi.

   

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 120 Yorum }
 • ramazan şahin 24.6.2009 09:35:33
  ismail tansel bende onlardan yok ama sende olması icin diger hükümetlerin basa gecmesi gerekio anlasılan baya bi icerlemissin ordan belli ediosun:)
 • sad mus 23.6.2009 21:39:33
  AFFERİM OĞLUMA BENİM.GERÇEK BİR İNSANLIK ÖRNEĞİ.YILIN ÖRNEK İNSANI.
 • Beril Tas 23.6.2009 21:36:54
  ALLAH İYİLİKLERİNİ GÖRSÜN. BU ARADA ÖLDÜRMEYEN ALLAH ÖLDÜRMÜYOR.
 • MELİH ALTIKARDEŞ 23.6.2009 21:33:07
  Sen o çocuğa kolarını açan bir melektin o anda.Allah sana gönlüne göre hayırlı bi yaşam nasip etsin inşallah.
 • :) :) 23.6.2009 21:26:47
  çocuk aynı ben gibi kahraman:D
 • ali emre gencer 23.6.2009 21:06:04
  mukafat ve oduller verilsin bu cocuga.kahraman canim benim
 
HaberlerRusyaTahir Elçi öldürüldüGalatasaraysaldırıDiyarbakırFenerbahçeSuriyeTÜRKİYEtahir elçiCan dündarerdem gülTHY Avrupa Ligioyunkösem sultanBursasporSpor Toto Süper LigBeren SaatBeşiktaşTEOGMEB