Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Balkonda can pazarı

  Mutlu YUCA/BOLU, (DHA)
  02 Ekim 2008 - 13:57Son Güncelleme : 02 Ekim 2008 - 14:07

  BOLU’da, bir polis memurunun evinde çıkan yangında dumanlar tüm apartmanı sarınca 82 yaşındaki Hatice Ayerlikaya, balkona çıkarak ağzını ve burnunu başörtüsüyle kapatıp feryatlar içinde itfaiyecilerden yardım istedi.

  Bolu'daki yangında can pazarı yaşandı

  İtfaiyeciler binaya girerek Hatice Ayerlikaya’yı sedye ile indirirken, mahsur kalan diğer kişiler ise itfaiye merdiveni ile kurtarıldı.

  Yangın bugün saat 12.00 sıralarında, İzzet Baysal Mahallesi Zümrüt Evler Sitesi’nde meydana geldi. Bolu Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Gökhan Balcı’nın, B Blok 1’nci katta bulunan dairesinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevlerin kısa sürede evi sarması üzerine dumanlar 5 katlı apartmana yayıldı.

  Merdivenlerin dumanla kaplanması üzerine apartman sakinleri balkona çıkarak dumandan korunmaya çalıştı. 3’ncü katta oturan Hatice Ayerlikaya balkona çıkarken, başörtüsü ile ağzını ve burnunu kapatarak dumanlardan korunmaya çalıştı. Hatice Ayerlikaya olay yerine gelen itfaiyecileri görünce, “Beni kurtarın” diye bağırarak yardım istedi. İtfaiye aracının Hatice Ayerlikaya’nın bulunduğu yere yanaşamaması üzerine binaya giren itfaiyeciler sedye ile Hatice Ayerlikaya’yı indirdiler. Binanın diğer katlarında mahsur kalanlar ise itfaiye merdiveni ile kurtarıldı.

  İtfaiye merdiveni ile aşağıya indirilen Muazzez Güleç, isten yüzü kararan 1 yaşındaki oğlu Ömer Güleç’e sarıldı. Muaazzez Güleç ambulansta oğlu Ömer’e su içirirken, sağlık kontrolünden geçirildiler. Yangında dumandan etkilenen Hatice Ayerlikaya, Muazzez Güleç, Ömer Güleç ve Tuğba Balcı, Köroğlu Devlet Hastanesi’ne kaldılarak tedavi altına alındılar.

  Yangın, itfaiyenin çalışmaları sonucu söndürüldü. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı