Ege Haberleri

EGE

  Balkan yemekleri final için yarıştı

  İZMİR, (DHA)
  15.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 14.05.2011 - 21:52

  Buca Belediyesi’nin ilk kez düzenlediği Balkan Yemekleri Festivali’nde yarışacak yemekler görücüye çıktı. Jüri, birbirinden güzel zeytinyağlılar, et ve etli yemekler, hamur işleri ve börekler ile tatlıları ön elemeden geçirirken zorlandı.

  76 yarışmacının katıldığı elemelerin finalleri 27-29 Mayıs tarihlerinde Buca Gölet alanındaki festivalde yapılacak.
  Organizasyonun eleme bölümünde büyük bir heyecan vardı. Buca Belediyesi yemekhanesinde gerçekleştirilen ön elemede genç yaşlı birçok kadın Balkanların çeşitli yörelerine ait lezzetleri jürinin beğenisine sundu. Buca Belediyesi Kültür Müdürü Nuray Ömür’ün gözetiminde yapılan ön elemede 4 kategorideki yemek, hamur işi ve tatlılar yarıştı. İzmir Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu ile Balkan Dernekleri’nin temsilcilerinden oluşan jüri elemeleri www.buca.bel.tr adresinden ilan edilecek.
  Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, “Festivalde 8 ülke mutfağının stantları açılacak. Uluslararası etkinlikte gruplar kendi kültürlerini ve damak tatlarını sergileme imkanı bulacaklar. Kosova Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Mahir Yağcılar ile çok sayıda üst düzey yöneticiyi Buca’da ağırlayacağız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı