KOCAELİ HABERLERİ

Balkan Üniversiteler’inin Dekanları Kocaeli’nde Bir Araya Geldi

IHA
23.10.2015 - 10:25Son Güncelleme :

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ TARAFINDA DÜZENLENEN 12. ULUSLARARASI BALKAN STANDARDİZASYON KONFERANSI BAŞLADI.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) tarafından düzenlenen 12. Uluslararası Balkan Standardizasyon Konferansı başladı.
Kocaeli Üniversitesi’nin düzenlediği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği 12. Uluslararası Balkan Standardizasyon Konferansı’nın açılış programı yapıldı. Standardizasyon Konferansı, 22-24 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Kartepe’de gerçekleştirilecek programa 8 Balkan ülkesinden mimarlık fakültelerinin dekanları katılım gösterecek.
Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde açılış programı başlayan konferansa, Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Selanik Üniversitesi Rektör Vekili Mimarlık Bölüm Başkanı Nikolaos Kalogırou, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevnihal Erdoğan, ve üniversite öğrencileri katıldı.
24 Ekim Günü gerçekleştirilecek olan Balkan Koordinasyon Komitesi Kongre Değerlendirme Toplantısı ve gerçekleştirilecek olan teknik gezinin ardından sona erecek.
Gerçekleştirilen Standardizasyon Konferansı’nda konuşan Başkan Vekili Özak, ‘’Standardizasyon, belirli bir faaliyetle ilgili olarak ekonomik fayda sağlamak üzere bütün ilgili tarafların yardım ve işbirliği ile belirli kurallar koyma ve bu kuralları uygulama işlemidir. Belirli bir ürünün kalitesi konusunda yapılan bir standartlaştırma işlemi ile kalitenin alt sınırı tespit edilmekte ve kalite düzeyi bu sınırın altında kalan mal veya hizmet üretimine izin verilmemektedir. Belediyelerde kullanılan Standardizasyon her köşeye aynı hizmetin verilmesi gerekliliğidir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Balkan Üniversiteler’inin Dekanları Kocaeli’nde Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 10 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balkan Üniversiteler’inin Dekanları Kocaeli’nde Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı