« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Balkan Şampiyonası'nda 2. gün başladı

Edirne'de düzenlenen Yol Bisikleti Balkan Şampiyonası'nda 2. gün yarışları başladı.

AA
SON GÜNCELLEME

Valilik, belediye, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonaya, Türkiye'nin yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Romanya, Moldova, Sırbistan, Güney Kıbrıs ve Arnavutluk'tan 78 sporcu katıldı. Talatpaşa Asfaltı'nda Edirne Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır'ın, damalı bayrak ile işaret vermesiyle yarış başladı.

Bakır, start alanında gazetecilere yaptığı açıklamada, 40 yıl sonra aynı etkinliğin hayata geçirilmesinin büyük bir gurur olduğunu söyledi. Yol Bisikleti Balkan Şampiyonası'nın Türkiye, valilik ve millet adına güzel bir kazanım olduğunu aktaran Bakır, sporculara başarılar diledi. Edirne Bisiklet Derneği Başkan Yardımcısı Yıldıray Öztürk ise Türkiye'de bisiklet kullanımının yaygınlaşması adına herkesin bilinçlenmesi gerektiğini söyledi.

Balkan Şampiyonasında 2. gün başladı
Şampiyonaya katılan Türkiye sporcuları...


Trafikten dolayı bisiklet kullanmaktan çekinen vatandaşların olduğunu aktaran Öztürk, "Bu bakımdan halkın eğitilmesi sürücülerin bilinçlendirilmesi gerekiyor. Biz elimizden geldiğince insanlarımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. İnşallah bisiklet kültürü ülkemizde daha iyi yerlere gelecek" diye konuştu.

Yarışların ikinci gününde sporcular takımlar halinde yıldız erkekler, yıldız kızlar, küçük erkekler ile gençler kategorilerinde mücadele edecek.

Yıldız erkekler, yıldız kızlar, küçük erkekler Edirne - Havsa - Uzunköprü istikametinde oluşturulan parkurda 90 kilometre, gençler ise aynı parkurda 130 kilometre pedal çevirecek.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler