MANİSA HABERLERİ

Balkan Gecesi’nde Birlik Ve Beraberlik Vurgusu

IHA
14.08.2015 - 11:20Son Güncelleme :

TURGUTLU BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİYLE MAKEDONYA GÖÇMENLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ TURGUTLU TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN VE HAVVA KARAKAŞ’IN SAHNE ALDIĞI KONSERDE BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU ÖN PLANA ÇIKTI

IHA

Turgutlu Belediyesi’nin destekleriyle Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Turgutlu Temsilciliği tarafından düzenlenen ve Havva Karakaş’ın sahne aldığı konserde birlik ve beraberlik vurgusu ön plana çıktı.
Turgutlu Belediyesi’nin destekleriyle Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Temsilciliği tarafından düzenlenen Geleneksel 2. Balkan Şenliği, Irlamaz Vadisi’ndeki amfi tiyatroda gerçekleşti. Etkinlikte sahneye çıkan ünlü sanatçı Havva Karakaş, Balkan Türkülerini seslendirdi. 2. Balkan Şenliği’ne Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Necati Yılmaz, Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Temsilcisi Okan Özduman, CHP İlçe Başkanı Erk Kayabaş ile binlerce Turgutlulu katıldı. Etkinlikte yapılan konuşmalarda ülkemizin bölünmez bir bütün olduğu vurgulanarak birlik ve beraberlik mesajları verildi.
DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE YARIN DA KOL KOLAYIZ
Kendisi de aslen Makedonya göçmeni bir aileye mensup olan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, burada yaptığı konuşmasında, “Bu akşam düğünde el ele cenazede omuz omuza verdiğimiz sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum. Çünkü sizler yurdunu terk etmek zorunda kalmış, belki bir daha doğduğu topraklara ayak basamamış, varını yoğunu ardından bırakıp da hüzün dolu çilelerle vatanımızın kucak açtığı cömert topraklarımızı yurdunuz bilen hemşerilerimizsiniz. Biliyoruz ki göçmen olmak yıllarca hiç görmediğin coğrafyaların hikayeleriyle büyüyen çocuk olmaktır. Yoksulluğu, çileyi, çaresizliği yaşamaktır, anavatanı büyüklerden dinlemektir. Diline, dinine ırkına kast edenlere karşın soydaşına sahip çıkmaktır. Sözün özü bu güzel yurdumuzun kıymetini değerini daha küçükken öğrenmektir. O açıdan bizler Çerkez’i, Boşnak’ı, Arnavut’u bir aradayız ve umut ediyorum birlikteliğimizi bütünlüğümüzü bozmaya çalışanlara, aramıza nifak sokmak isteyenlere Allah’ın izniyle hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiz. Bayrak, Ezan ve bölünmez bütünlüğümüz olan ortak değerlerimizle dün olduğu gibi bugün de yarın da kol kola olacağız. Bu vesileyle son günlerde giderek artan terör olaylarını bir kez daha sizlerin huzurunuzda lanetliyor; aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Yüce Türk Milletine de başsağlığı ve sabır diliyorum. Umuyorum ki, bu akşamki birlikteliğimiz vatanımız ve milletimizin bölünemez bir bütün olduğunu tekrar tekrar herkese gösterecektir” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Şirin, Balkan Müziği’nin eşsiz yorumcusu Havva Karakaş’a kültürel değerleri yaşatan çalışmaları dolayısıyla teşekkür ederek kendisine çiçek takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Balkan Gecesi’nde Birlik Ve Beraberlik Vurgusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balkan Gecesi’nde Birlik Ve Beraberlik Vurgusu haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı