« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Balıkesirspor-Gençlerliği maçından sonra olay

Balıkesirspor açısından kritik önemdeki maçta misafir ekip Gençlerbirliği sahadan 1-0 üstünlükle ayrıldıktan sonra Balıkesirspor ile hakemler arasında gerginlik yaşandı. Ev sahibi ekibin taraftarları hakemlere tepki gösterirken Balıkesirspor Başkanı maç sonunda hakemin kendisinin eline vurduğunu iddia ederek hakemden şikayetçi oldu.

Coşkun YAMAN / BALIKESİR DHA
SON GÜNCELLEME

Ev sahibi ekibin taraftarları, karşılaşma bitiminde hakem Tolga Özkalfa’ya tepki gösterdi. Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk ise müsabakadan sonra kutlamak istediği Tolga Özkalfa’nın elini itip vurduğunu iddia etti, yönetim kurulu üyesi olan avukatı Mustafa Birsem’le Bahçelievler Polis Merkezi’ne giderek şikayetçi oldu.

Şikayet için gittiği Bahçelievler Polis Merkezi'nden Atatürk Stadı'na dönen Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk, burada yaptığı açıklamada olay sonrası Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu'nu aradığını ancak görüşemediğini söylerken, Tolga Özkalfa için alkol kontrolü istediğini doğruladı. Aktürk olayı şöyle anlattı: "Karşılaşma gergin bir ortamda oynandı. Maç bitiminde ben de aşağıya indim. O esnada yardımcı hakem Adil Sinem bizim yedek kulübemize eliyle, "Gel, gel" hareketi yaptı. Ben de "Hocam ortam çok gergin, daha fazla germeyin" diye kendisini uyarmak istedim. O an yanımda TFF Temsilcisi Aydan Balkanlı da vardı. Bu arada Tolga hoca bir anda, "Emniyet, güvenlik" diye bağırmaya başladı. Ben onu da ortamı germemesi konusunda uyardım. Bu arada tebrik etmek için uzattığım elimin üzerine bir tokat attı. Karşılık vermedim, ama Tolga hocadan şikayetçi oldum. 5 yıldır yöneticilik yapıyorum. Daha önce de ligde pek çok maç kaybettik ama böyle bir şey hiç yaşanmadı. Olayın böyle gelişmesi hoş olmadı. Türk futbolunun içinde bulunduğu ortamda bu olayla gündeme gelmek istemezdik."

Balıkesirspor-Gençlerliği maçından sonra olay
Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk (solda), maç sonu karakola giderek hakem Tolga Özkalfa'dan şikayetçi oldu.


HAKEM ÖZKALFA YARIM SAAT İFADE VERDİ
Bu arada Başkan Tuna Aktürk'ün şikayeti üzerine Atatürk Stadı'na gelen Bahçelievler Polis Merkezi'nde görevli polisler, hakem odasında Tolga Özkalfa ile görüştü. Polise yaklaşık yarım saat ifade verdiği bildirilen Özkalfa ve yardımcıları karşılaşmanın bitiminden 2,5 saat sonra stattan ayrıldı.


TEMSİLCİ FENALIK GEÇİRDİ
Bu arada karşılaşmada görevli TFF Temsilcisi Vahap Şimşek’in olaylar sırasında fenalık geçirdiği öğrenildi. Görevliler tarafından çağıran ambulansla gelen sağlık ekibinin gerekli müdahaleyi yaptığı Şimşek’in durumunun normala döndüğü ve önemli bir sıkıntısının olmadığı bildirildi.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz