Futbol Balıkesirspor başkanı Tuna Aktürk'e rekor ceza
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Balıkesirspor başkanı Tuna Aktürk'e rekor ceza

Balıkesirspor başkanı Tuna Aktürk'e rekor ceza

Balıkesirspor Kulübü'ne, Başkanına ve yöneticilerine Gençlerbirliği maçında çıkan olaylar, kötü tezahüratlar ve hakemlerle koridorlarda yaşanan olaylar yüzünden birbirinden ağır cezalar verildi.

PFDK, Balıkesirspor'a çirkin tezahüratlar, saha olayları ve takım halinde sportmenliğe aykırı hareketten toplam 209.000 TL para vezası verdi.

Balıkesirspor başkanı Tuna Aktürke rekor ceza

Ayrıca maçın hakemi Tolga Özkalfa'ya hareketleri ve hakaretleri nedeniyle Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk'e (üstte) 1.5 yıl ve 150.000 TL, yöneticiler Faruk Demiraslan'a 1 yıl 1 ay ve 110.000 TL, Salih zeki Çıkrıkçı'ya 1 yıl ve 100.000 TL, Hasan Cengiz Güneş'e 1 yıl 1 ay ve 110.000 TL, Uğur Erol'a 1 yıl ve 100.000 TL, Antrenör Serkan Afacan'a 2 maç ve 26.000 TL, kulüp çalışanı Serdar Akgül'e de 15 gün ceza verildi.

Böylece Balıkesirspor'a toplamda 5 yıl 8 ay ve 805.000 TL ceza verilmiş oldu!

NE OLMUŞTU?
Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk, Gençlerbirliği maçı sonrası hakem Tolga Özkalfa ile koridorlarda tartışma yaşamıştı. Başkan Aktürk, tebrik etmek için elini uzattığı Tolga Özkalfa'nın eline vurduğunu iddia etmiş ve suç duyurusunda bulunmuştu.

TRABZONSPOR'A 75 BİN TL
Bu arada Trabzonspor'a da Kasımpaşa maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 75.000 TL ceza verildi.


Balıkesirspor başkanı Tuna Aktürke rekor ceza
BALIKESİRSPOR BAŞKANI HAKEMDEN ŞİKAYETÇİ OLDU


Yorumları Göster
Yorumları Gizle