Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Balıkesir'de sahte altın operasyonu

  A.A
  17 Şubat 2006 - 13:28Son Güncelleme : 17 Şubat 2006 - 13:28

  Balıkesir'de, “bir küp altın bulduk” diyerek imitasyon ürünleri “altın” olarak satmaya çalıştıkları iddia edilen 2 kişi, gözaltına alındı.

  Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde yaşadığı belirlenen Nazmi İ, Çanakkale'de oturan Ümit Yavaşçalı'yı, telefonla arayarak kendisini bir asker arkadaşının yakını olarak tanıttı.
  Görüşme sırasında “Bir küp altın bulduk, istersen bir miktarını sana ucuza verelim” diyen Nazmi İ. ile anlaşan Yavaşçalı, 10 gün önce Balıkesir'de Nazmi İ. ve beraberindeki Ayhan A. (24) ile buluştu.

  Altınları gösterdikleri Yavaşçalı'dan, “kapora” olarak 8 bin YTL alan ve teslimatı paranın tamamını aldıktan sonra yapacaklarını söyleyerek Balıkesir'den ayrılan zanlılar, daha sonra yeniden aradıkları Yavaşçalı'ya, parayı Balıkesir'e getirmesi halinde altınları teslim edeceklerini bildirdiler.

  İki zanlının, “güvenlik nedeniyle” altını kendisine değil eşine teslim edebileceklerini belirtmeleri üzerine şüphelenen Yavaşçalı'nın ihbarıyla harekete geçen Balıkesir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, buluşma yeri olan İstasyon Meydanı'nda önceden önlem aldı.

  Polis, otomobilden inen zanlıları, Yavaşçalı'nın eşi Türkan Yavaşçalı'dan parayı alarak teslimatı yaptıkları sırada suçüstü yakaladı.

  Zanlılara ait otomobilde yapılan aramada, 15 gerçek altın bulunurken, 4 bin 670 adet altın görünümlü imitasyon materyal ele geçirildi.

  Yetkililer, zanlılardan Ayhan A'nın, “6136 sayılı kanuna muhalefet” suçundan, Nazmi İ'nin ise “dolandırıcılık ve cebren ırza geçmek” suçlarından sabıkalı olduklarının belirlendiğini kaydettiler.

  Zanlıların sorgulamasının devam ettiği bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı