Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Balıkesir'de orman yangını çıktı

  A.A
  05.07.2007 - 16:51 | Son Güncelleme: 05.07.2007 - 16:51

  Balıkesir merkeze bağlı Taşköy ve Bereketli köyleri arasındaki ormanlık alanda yangın çıktı.

  Balıkesir-İzmir kara yolu yakınındaki iki köy arasında bulunan alanda çıkan ve 6 hektar alanda etkili olduğu bildirilen yangının kontrol altına alınmaya çalışıldığı bildirildi.

  Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü Yangın Koruma Şube Müdürü Nezir Şahpazoğulları, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Taşköy yakınlarında saat 14.00 sıralarında çıkan ve iki köy arasındaki ağaçlandırma sahası ile çam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda etkili olan yangına bölgeye bağlı ekipler ve arozözlerle müdahale edildiğini belirtti.

  Bursa, Çanakkale, Manisa-Akhisar ve İzmir-Bergama'dan gelen 4 yangın söndürme helikopterinin de havadan çalışmalara katıldığını bildiren Şahpazoğulları, “Yangın şu anda yerleşim alanlarına ters yönde ilerliyor. Kontrol altına alma çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
  Yangın söndürme çalışmalarını yerinde takip eden Balıkesir Orman Bölge Müdürü Tuncay Güçlükan da Taşköy'e 1 kilometre uzaklıkta etkili olan yangının saat 16.00 itibariyle yüzde 90 oranında kontrol altına alındığını kaydetti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı