Gündem Haberleri

  Balıkesir'de kaçak akaryakıt operasyonu

  A.A
  22.04.2009 - 15:02 | Son Güncelleme:

  Balıkesir'de, Marmara Denizi açıklarındaki transit yük gemilerinden aldıkları motorini piyasaya sürdükleri iddia edilen şebeke çökertildi. Olayla ilgili 20 kişinin tutuklandığı, 82 ton kaçak motorine el konulduğu bildirildi.

  Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şubesi ile İstihbarat Şube birimlerinin birlikte yürüttüğü soruşturma kapsamında Marmara Denizi'ndeki transit yük gemilerinden aldıkları motorini piyasaya sürdükleri belirlenen organize suç örgütüne yönelik operasyon başlatıldı.

  Jandarma, Aralık 2008 ve Nisan 2009 tarihleri arasında Balıkesir, Bursa ve İstanbul'da gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonlarda çok sayıda şüpheliyi gözaltına aldı. Bu kapsamda, gözaltına alınan zanlılardan 20'sinin tutuklandığı, 82 ton kaçak motorine ise el konulduğu bildirildi.

  Zanlıların, Balıkesir'in Erdek, Marmara ve Bandırma, Çanakkale'nin Biga, Lapseki ve Gelibolu, Bursa'nın Gemlik ve Karacabey ilçeleriyle Marmara Denizi'ne kıyısı olan diğer yerlerde faaliyet gösterdikleri belirendi.

  Bu arada, organize suç örgütüyle yabancı gemiler arasında irtibatı sağladıkları iddia edilen Ukrayna uyruklu 2 kişinin daha arandığı, kaçak akaryakıtın piyasaya sürüldüğü 7 akaryakıt istasyonunda başlatılan ölçümlerin devam ettiği öğrenildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı