BALIKESİR HABERLERİ

Balıkesir'de 'hayır' şekeri dağıttılar

DHA
31.03.2017 - 17:54Son Güncelleme :
DHA

BALIKESİR'de siyasi partilerle birlikte sivil toplum kuruluşlarının (STK) referanduma yönelik çalışmaları sürüyor. Bui kapsamda vatandaşlara 'hayır' broşürleri ile birlikte 'hayır' yazılı şekerler dağıtıldı.
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED), Balıkesir Çağdaş Eğitim Vakfı (BAÇEV) ve İş Kadınları Derneği üyeleri bugün Toplu Taşıma Merkezi'nde renkli bir çalışmaya imza attı. Bir grup gencin müzikleri ve şarkılarıyla destek verdiği etkinlikte STK temsilcileri, vatandaşlara 'hayır' broşürleri ile birlikte 'hayır' yazılı şekerler dağıttı. Atatürkçü Düşünce Derneği Balıkesir Şube Başkanı İlhan Öner, bu çalışmayı 16 Nisan'a dek kentin çeşitli noktalarında sürdüreceklerini belirtirken, "Biz hayır diyoruz çünkü bu değişiklikle devletin tüm yetkileri bir kişiye devrediliyor. Bu bir rejim değişikliğidir. Adı da başkanlık rejimidir. Üstelik Türk tipi değil, Amerikan dayatmasıdır. Biz hayır diyoruz çünkü başkanlık rejimi ile ülkemizin, milletimizin kaderi tek bir kişinin iki dudağı arasında olacaktır. Bu yetki Atatürk'e bile verilmemiştir " dedi.

Coşkun YAMAN / BALIKESİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Balıkesir'de 'hayır' şekeri dağıttılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 17 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balıkesir'de 'hayır' şekeri dağıttılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı