BALIKESİR HABERLERİ

Balıkesir Ve Manisa’nın Mahalleleri Yeni Yol İle Birleşti

IHA
18.08.2015 - 15:50Son Güncelleme :

ALTIEYLÜL BELEDİYE BAŞKANI KAFAOĞLU, SINIR İKİ MAHALLENİN MUHTARI İLE BULUŞUP YAPILAN YOLDA KARPUZ VE PEYNİR YEDİ.

IHA

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun talimatı ile yapılan 8 kilometrelik yol ile Balıkesir ve Manisa’nın kırsal mahalleleri karayolu ile birleşti.
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Çabuk, Park ve Bahçeler Müdürü Osman Zeki Şahin, Fen İşleri Müdürü Yavuz Özaydın, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Dilaver Ayyıldız, Kozderegüvem Muhtarı Ali Yıldız ile aynı yol üzerinde yer alan Bereketli Muhtarı Gürcan Çakan, Ataköy Muhtarı Mustafa Duymaz, Konakpınar Muhtarı Recep Çelik, Çakıllık Muhtarı Günay Yıldız ile Manisa’nın Kırkağaç İlçesine bağlı Kocaiskan Muhtarı Celal Yıldız Kozderegüvem ve Kocaiskan Mahallelerini’ni birbirine bağlayan sınırda buluştular. Balıkesir’in peyniri ile Manisa’nın karpuzu hizmete giren yol üzerinde iki köyün sınırında buluştu. Başkan Kafaoğlu ve muhtarlar sınırda karpuz ve peynir yedi.
Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu , “Yolun tamamlanmasıyla birlikte insanlarımıza ekonomik katkı da sağlamış olduk. Dışarıdan baktığınız zaman sadece bir yol gibi görünüyordu. Bu Kozderegüvem yıllardır burada. Ama yıllardır çözülememiş bu sorun. Belediye olduktan sonra Altıeylül Belediyesi olarak iş makinelerimizle oraya girerek arkadaşlarımız büyük özveriyle, büyük bir gayretle kurum ve kuruluşların güçlerini birleştirerek güzel bir çalışmaya imza attık. Balıkesir Büyükşehir oldu, aşamayacağımız engel yok dedik. Yeter ki inanalım. Yeter ki, bu millete hizmet noktasında sevdalanalım. Ferhat Şirin´i için nasıl dağları deldiyse, biz de hizmet aşkı ve şevkiyle bu iki mahallede yaşayan insanlarımız sarp dağları yol eyledik. Nasıl yapabiliriz diye bütün imkanları zorlayarak güçlerimizi birleştirerek mutlu sona kavuştuk” diye konuştu.
“150 BİN TON MALZEME KULLANILDI”
Başkan Kafaoğlu konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Kozderegüvem Mahallemize kadar gelen yolu Büyükşehir Belediyemiz yaptı. O yol Köy Hizmetleri´nin yol güzergahı içinde olan Balıkesir´in 5 bin 150 kilometre yol ağının içinde kalan bir yol. Kozderegüvem, Çakıllık, Ataköy bu bölgede, bu yollar oldu. Ondan sonra Meryemdere, Kutludüğün yolları oldu. Şu anda Yeşilyurt, Tayyipler devam ediyor. Sonra Çinge, Büyükbostancı ve Nergis´in ana yollara ulaşımları Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Biz de tabi ki kırsal mahallelerimizin içindeki yolları yapıyoruz. Ama burası bizim en uç noktamız. Manisa sınırına dayanan mahallemiz. Şu anda tam da sınırdayız. Bu yol burada yaşayan insanların hayatlarında o kadar önemli ki, burayla yatıp, kalkıyorlardı. Burasını nasıl yaptırabiliriz, nasıl çözebiliriz diye düşünüyorlardı. Tabi burası Büyükşehir Belediyesi’nin yol güzergahında da gözükmüyor. O nedenle biz de Altıeylül ilçesi olarak kolları sıvadık. Başlarken altından kalkabilir miyiz kalkamaz mıyız dedik. Ama niyetlendik. Dedik ki bir işe niyetlenmek işin yarısını yapmak demektir, dedik. Değişik kurum ve kuruluşların da güçlerini birleştirerek burada 5 iş makinası, 5 kamyon çalışarak 150 bin ton alt yapı malzemesi serildi. Bu da 750 kamyon tuttu. Sonuçta bu yol tamamlandı. Yolda ayrıca 12 ayrı yerde yağmur suyu ile ilgili drenajlar yapıldı.”
“MANİSA’YA PENCERE AÇILDI”
Altıeylül Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yavuz Özaydın yapımı tamamlanan 8,2 kilometrelik yol ile ilgili şu bilgileri verdi : “Belediyemizin son mahallesi olan Kozderegüvem ile Manisa Kırkağaç´a bağlı Kocaiskan mahalleleri arasında 7,2 kilometre yol açtık. 4 Haziran´da başladığımız yol yapım çalışmasında, 5 kamyon ve 5 iş makinesi ile çalışmalarımızı tamamladık. Yol yapım çalışmaları kapsamında 750 kamyon yani 150 bin ton dağ malzemesi kullanıldı. Her iki köy arasında daha önce 2-3 metre genişliğindeki yol, yapılan çalışma sonucunda 10-12 metre genişliğe çıkarıldı ve yolun her iki bölümünde iki aracın karşılıklı geçişi mümkün hale getirildi. Yaptığımız çalışmalarda yolun genişletilmesinin yanı sıra 12 ayrı noktaya yağmur suyu drenaj çalışması uygulanarak yolun yağmur sularından etkilenerek bozulmasının da önüne geçildi. Yapılan drenajlar için 500 mm korege borular kullanıldı. Yapılan çalışma ile belediyemizin en uzak mahallesi olan Kozderegüvem Mahallesi’nden Balıkesir-İzmir ana yoluna yeni bir pencere açılmış oldu. Bu ulaşım noktası ile birlikte Kozderegüvem Mahallesi 27 km., Çakıllık Mahallesi 16 km., Yeşiller Mahallesi 13 km., Ataköy Mahallesi 10 km. ve Konakpınar Mahallesi de ana yolu ulaşmak adına 6 km. avantaj sağlamış oldu”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Balıkesir Ve Manisa’nın Mahalleleri Yeni Yol İle Birleşti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balıkesir Ve Manisa’nın Mahalleleri Yeni Yol İle Birleşti haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı