Gündem Haberleri

  Balıkesir Valisi domuz gribi aşısı oldu

  Hilmi DUYAR/BALIKESİR, (DHA)
  02.12.2009 - 13:04 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR Valisi Yılmaz Arslan, Valilik Kurum Hekimliği Reviri’nde domuz gribi aşısı oldu, gazetecilere de “Siz de olun” tavsiyesinde bulundu.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın açıklamalarıyla başlayan karmaşa sürerken Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, domuz gribi aşısı oldu. Vali Yardımcıları ile kurumda çalışan personelden domuz gribi aşısı olmak isteyenlerin de aşı yaptırabileceğini söyleyen Vali Arslan’a aşı kartını İl Sağlık Müdürü Mehmet Çalışkan verdi. Vali Arslan, “Bu aşının garanti belgesi mi” diye espri yaptı.

  Vali Arslan, “Sağlık Bakanlığı’nın en son açıklamasında 50 yaşına kadar kişilerin aşı yaptırabileceği belirtildi. Ben 43 yaşındayım. Burada bilgi notları var, size dağıtılacak. Bu aşıyı isteyenler oluyor biz de istedik oluyoruz. Siz de olun. Birkaç gün beni takip edin ondan sonra olun” dedi.

  Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada ise domuz gribi nedeniyle yaşamını yitirenlerin arasında 50 yaşın altında sağlıklı kişiler de bulunduğu vurgulandı. Bu nedenle 50 yaşına kadar olanların kronik hastalıkları olmasa bile aşı olmaları tavsiye edildi. Aralık 2009’dan itibaren 6 ay- 50 yaş arası herkes ile sağlık personeli başta olmak üzere itfaiye, elektrik- su- doğalgaz arıza, ulaşım, iletişim, asayiş ve güvenlik hizmetleri gibi günlük yaşamın sürdürülmesinde önemli görevleri olan meslek gruplarındaki kişilerin yaş sınırı gözetmeksizin herhangi bir belge aranmadan aşılanabileceği kaydedildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı