BALIKESİR HABERLERİ

Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı:

IHA
01.09.2015 - 18:44Son Güncelleme :

Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Bandırma ile ilgili açıklamalarda bulundu.

IHA

AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Bandırma ve bölge siyaseti ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bandırma kabuğunu kırmalı” dedi.
Bandırma ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, ilçede potansiyel olduğunu söyleyerek bu potansiyeli ortaya çıkartmanın herkesin görevi olduğunu ifade etti. Kırcı, açıklamasında, “Şehirlerin kendine ait bir kimliği ve ruhu vardır. Bandırma da, tarihiyle, manevi iklimiyle ve doğal güzelliğiyle ruhu olan bir şehir. Zaman içinde Bandırma’ya çok hizmet geldi. Emeği geçen herkese bu şehrin şükran borcu var. Ancak bu şehir, bir süredir ‘Benim kabuğumu kırın, daha da özgürleştirin, rahatlatın’ diye sesleniyor. Burada bir potansiyel var. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak da hepimizin görevi” dedi.
“ÜNİVERSİTE BANDIRMA İÇİN CİDDİ BİR AÇILIM İMKANI SUNUYOR”
Bandırma’da yeni kurulan 17 Eylül Üniversitesi ile ilgili de konuşan Sema Kırcı, “Bandırma sanayisi, tarımı genç ve dinamik nüfusu ile ciddi bir potansiyele sahip. Diğer önemli nokta da üniversite konusu, üniversite Bandırma için ciddi bir açılım imkânı sunuyor. Bu açılım Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlere bu coğrafyayı tanıma şansı veriyor. Aynı zamanda yeni açılan Ziraat Fakültesi gibi fakülteler ile de özellikle tarım ekonomisi gibi alanlarda nitelikli insan kaynağı yetişmesine ve bilinçli tarım uygulamalarının gelişmesine katkı sağlayacak. Bizler sanayi ve üniversite arasında nitelikli bir bağ kurmak konusunda çalışmalar yapacağız. Bandırma’da gençlerin bu dinamizmini ve üniversitenin olanaklarını ortaya çıkaracak projelere ve hedeflere ihtiyaç duyuyor” diye konuştu.
“GENÇLER BANDIRMA’NIN KÜLTÜREL DOKUSUNU GELİŞTİRMELİ”
Kırcı, açıklamasının devamında, “Bugün Bandırma’da bugüne kadar yapılan tüm iyi niyetli hizmetlere rağmen öğrencilerin kültürel sosyal yönlerini destekleyecek bir ortam bulunmuyor. Üniversite aracılığı ile gençler geliyor ve Bandırma’nın tarihi kültürel dokusunu tarihini öğrenmeden gidiyor. Gençlik ve Spor Bakanımız benim önceden de birlikte çalıştığım çok iyi bir arkadaşımdır, Çağatay Bey. Bandırmamıza güzel ve uzun yıllar gençlerimizin faydalanacağı bir gençlik merkezi yapmak benim ilk hedeflerimden biri. Önümüzdeki günlerde üniversitemizin rektörü açıklanacak. Geçtiğimiz günlerde üniversitenin sorunları ile ilgili görüşmelerde bulunduk. Tüm bu sorunların kalıcı olarak çözülmesi noktasında Kalkınma Bakanlığı ile ön görüşmelerde bulundum. Atanacak olan yeni rektörümüzle birlikte hedeflerimizi daha net olarak görebileceğiz. Bandırma, İstanbul’a çok yakın, başta uluslararası toplantılar olmak üzere birçok etkinlik için çok uygun bir yer. Bunlar şehrin kültürel dokusunu, gençlerin okuma heyecanını geliştirir. Üniversitenin dinamizmini Bandırma’ya daha çok aktarmak için gereken mücadeleyi göstereceğiz. Bunlar bizim yaşadığımız şehre olan sorumluluğumuzdur” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 18 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı: haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:35
  • Guneş
   07:13
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:35
  • Yatsı
   20:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı