BALIKESİR HABERLERİ

Balıkesir’de Zabıta Haftası Kutlandı

IHA
04.09.2015 - 15:46Son Güncelleme :

BALIKESİR'DE ZABITA HAFTASIKUTLANDI

IHA

Zabıta Teşkilatının Kuruluşunun 189. yıl dönümü nedeniyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte oluşturulan kortej Milli Kuvvetler Caddesinden başlayarak Atatürk Anıtına kadar yürüdü. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Gürkan Kurtbaş yaptığı konuşmada Balıkesir’e hizmet veren Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri Zabıta teşkilatları "Benim Şehrim Balıkesir" sloganı ile gece, gündüz demeden fedakarca çalışıyorlar"dedi.
Zabıta Teşkilatının Kuruluşunun 189. yıl dönümü nedeniyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte Büyükşehir Zabıtası İle birlikte Altıeylül ve Karesi Zabıta birimleri tarafından oluşturulan kortej Milli Kuvvetler Caddesinden Atatürk Anıtına yürüdü. Burada Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Gürkan Kurtbaş, Karesi Belediyesi Zabıta Müdürü Tayfun Özergen ve Altıeylül Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Özçelik anıta çelenk bıraktılar. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Gürkan Kurtbaş yaptığı konuşmada "Zabıta teşkilatının tarihini sorguladığımızda yaklaşık olarak iki asırlık bir tarihe sahip olduğumuzu görmekteyiz. Tarihi gelişiminde 1826 yılında İhtisap Nezaretinin kurulması ile temeli atılan zabıta, polis teşkilatı ile beraber hareket ederken 1950’li yılların başında Belediye Zabıta teşkilatının oluşumu sağlanmıştır. İlerleyen yıllarda Kamunun ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde İlçe ve Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere zabıta teşkilatımız yapılandırılmış olup; kendi içinde şube müdürlükleri, amirlikler, komiserlikler oluşmuş ve Belediyelerin dışarıdaki görünen yüzü olmuştur.Belediye Zabıtası “beldede esenlik, huzur, sağlık ve düzenin sağlanması ve bu amaçla, Belediye Meclisi tarafından alınan ve Belediye Zabıtası tarafından yerine getirilmesi gereken emir ve yasaklarla bunlara uymayanlar hakkında mevzuatta öngörülen ceza ve diğer yaptırımları uygulayan” bir birim olarak tanımlanmış görevini yetkileri çerçevesinde ifa ederek vatandaşlara 7/24 hizmet sunmaktadır. Zabıta şehrin görünmez kahramanıdır; Bir kent aşığı olan Zabıta; yılın 365 günü resmi tatil, bayram gibi zaman mefhumu gözetmeden büyük bir performansla hizmet sunup; kendisine verilen görevleri özveriyle yerine getirendir. Hayatınızdaki güzellikleri çoğaltmak için koşturan, yolumuzun ve ufkumuzun önündeki engellere müdahale edendir zabıta. Sokakta gördüğümüz yaya yollarında engel teşkil eden seyyar satıcı, dini ve vicdani duygularımızı sömüren dilenci, ruhsatsız işyeri faaliyetleri, kısmen trafik sorunları, çevre ve imar sorunları ve daha bir çok sorunla mücadele etmektedir. Balıkesir’e hizmet veren Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri Zabıta teşkilatları olarak da "Benim Şehrim Balıkesir" sloganındaki mana üzerine gece, gündüz demeden yetki ve sorumluluk alanlarında şehrimiz için fedakarca çalışmaya devam edileceğinden şüphe yoktur"dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Balıkesir’de Zabıta Haftası Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 15 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balıkesir’de Zabıta Haftası Kutlandı haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  13:27
 • İkindi
  16:32
 • Akşam
  19:03
 • Yatsı
  20:21
Sayfa Başı