BALIKESİR HABERLERİ

Balıkesir’de Yeni Adli Yıl Törenle Başladı

IHA
01.09.2015 - 17:36Son Güncelleme : 01.09.2015 - 17:37

BALIKESİR ADLİ YIL AÇILIŞ TÖRENİ

IHA

Balıkesir’deki yeni adli yıl açılış töreninde konuşan Başsavcı Sadık Bölek, adaletin tesisi için büyük bir fedakarlık ve özveri ile çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Adli yıl açılışı sebebiyle düzenlenen tören Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, "Bu yılda her yıl olduğunu gibi heyecan içinde yeni bir adli yıla başlıyoruz. Adalet bir toplumda en üst değeridir. Adaletten yoksun kalan toplumlar sadece adaletten yoksun kamış olmazlar, hak kavramının yanında iyiye ve güzele olan inançları ile geleceğe dair tüm umutlarını kaybederler. Balıkesir adliyesi olarak adaleti gerçekleştirmek için büyük bir fedakarlık ve özveri içinde çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
Balıkesir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Yılmaz ise, "2015 yılı yaz kararnamesi ile Balıkesir adliyesinden 5 hakimin tayini çıkmış olup, aynı kararname ile Balıkesir’e8 hakim atanarak görevine başlamıştır. Adliye camiası olarak adaletin en kısa sürede yerine getirilmesi için çalışacağız. 2015-2016 adli yılının adalet camiası için başarılı geçmesini diliyorum" şeklinde konuştu.
Balıkesir Baro Başkanı Av.Yaşar Meyvacı, "Hepimiz biliyoruz ki, yargının bütününü oluşturan üç unsurdan birisinin dışlandığı, etkisiz hale getirildiği durumlarda yargıdan, dolayısıyla adaletten söz edilemez. Yargının 3 unsurunu oluşturan yargıç, savcı ve avukatların işlevlerini tam olarak, her türlü etkiden, her türlü baskıdan ve her türlü engelden uzak, bağımsız bir biçimde gerçekleştirmeleri toplumsal güven ve huzuru, iç barışı sağlamanın gereği ve vazgeçilmez koşulu olduğunu vurgulamaktan hiç yılmadık. Bu sebeple de, yargının tüm bileşenlerinin en sağlıklı biçimde işlevlerini yerine getirebilmeleri için yapılan ve yapılacak olan düzenlemelerin, her türlü siyasi ve idari tasarrufun en objektif halini içermesi gerektiğini, aksi durumda adaletten söz etmenin mümkün olamayacağını her fırsatta dile getirdik. Yeni adli yılın tüm hukukçular için başarılı geçmesi, yargının tüm unsurlarının sıkıntılarının çağdaş bir hukuk anlayışıyla çözülmesi dileğiyle hepinize saygılar sunuyorum" dedi.
Balıkesir Barosu tarafından düzenlenen törene hakim savcı ve avukatlar ile adliye personeli katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Balıkesir’de Yeni Adli Yıl Törenle Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 17 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balıkesir’de Yeni Adli Yıl Törenle Başladı haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:18
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı