BALIKESİR HABERLERİ

Balıkesir’de 430 Kişiye İş Fırsatı

IHA
02.10.2015 - 14:33Son Güncelleme : 02.10.2015 - 14:34

EĞİTİM KUMLARI BAKIM ONARIM VE TEMİZLİK PROJESİ İMZA TÖRENİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YUSUF CENGİZ VE İŞKUR İL MÜDÜRÜ NAZIM BALCI ARASINDA İMZALANDI

IHA

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İŞ-KUR Müdürlüğü arasında, okullarda gelir seviyesi düşük olan kişilere yönelik olarak toplum yararına çalışma programı kapsamında bir protokol imzalandı. Proje kapsamında 430 kişi 8 ay süreyle çalışacak.
Balıkesir’de gelir düzeyi düşük ve günlük geçim ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken işsiz bireylerin istihdama kazandırılması, aile yapılarının desteklenmesini sağlamak amacıyla, "Eğitim Kurumlarının Bakım Onarım ve Temizlik" projesi imza töreni Balıkesir Öğretmen Evi’nde gerçekleştirildi. Balıkesir Çalışma ve İş Kurum (İŞ-KUR) İl Müdürü Nazım Balcı "İmzalayacağımız bu protokol ile yeni eğitim ve öğretim yılında okullarımızın çevre temizliği, bakım ve onarım hizmetlerinin yerine getirilmesine çok önemli katkı sağlayacaktır. 430 personel 21 Ekim’de başlayarak 15 Haziran 2016 tarihine kadar yaklaşık 8 ay süreyle çalışacaktır. Projede geçici olarak istihdam edilen vatandaşlarımızın brüt asgari ücret üzerinden ücretleri ve sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacaktır. Proje başvuruları bu gün başlayacaktır. Program kapsamında çalışmak isteyen vatandaşlarımız Balıkesir İŞKUR müdürlüğüne bizaat başvuru yapmaları gerekmektedir. Şuanda toplum yararına program kapsamında ilimizde iki bin civarında personel çalıştırılmaktadır. Bunların önemli bir bölümü Orman Bölge Müdürlüğü kapsamında, Orman ilçe müdürlüklerinin belirlediği alanlarda çalışmaktadır. 2015 yılı içinde bu program kapsamında toplam çalışan sayısı yaklaşık 3 bin 700 kişidir. Bu programdan yararlanmak için kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli, dul ve yetim aylığı almamak öğrenci olmamak şartları aranmaktadır"dedi.
Balıkesir Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, "Bugün İŞ-KUR Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak okullarımızda gelir seviyesi düşük olan kişilere yönelik olarak toplum yararına çalışma programı kapsamında protokol imza töreni için buradayız. Geçen yıl 200 civarında işsiz olan kişilere yönelik bir program gerçekleştirilmişti. Bu yılda devam eden 65 kişi istihdam edildi, buna ek olarak da bu yıl 430 kişi daha 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı döneminde yaklaşık 8 ay bu kişiler istihdam edilecek. Bu güzel çalışmadan dolayı ben İŞKUR Müdürümüze ve sayın valimize özellikle teşekkür etmek istiyorum. Özellikle bu konuda okullarda istihdam edilmesi gereken personel konusunda çok fazla ihtiyacımız var, istihdam açığımız var. Yardımcı hizmetli konusunda sıkıntılar çok yaşıyoruz. Okullarımız devasa durumda büyük kurumlar. Her okula 3 hizmetli verebiliyoruz büyüklüğüne göre. Tam bu aşamada bizlere İŞKUR’un çok büyük katkıları oluyor. İlimizde genelinde de bu rakam bir rekor rakamdır, yaklaşık 500 kişi ile bizlere çok büyük katkıda bulunuyorlar. Bunun dağılımını biz ilgili arkadaşlarımızla birlikte yaptık. İl merkezi ağırlık olmak üzere 20 ilçede okullarımızda bu kişilerin gelir seviyesi düşük işsiz kişileri istihdam edeceğiz. Yaklaşık olarak da 366 okulumuzda bu istihdam gerçekleşecek"şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından İŞ-KUR İl Müdürü Nazım Balcı ile İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz arasında protokol imzalandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Balıkesir’de 430 Kişiye İş Fırsatı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balıkesir’de 430 Kişiye İş Fırsatı haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:18
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı