BALIKESİR HABERLERİ

Balıkesir Büyükşehir’de Yeni Genel Sekreter Göreve Başladı

IHA
24.02.2015 - 20:39Son Güncelleme :

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERLİĞİNE BURHANİYE KAYMAKAMI OSMAN YENİDOĞAN ATANDI. YENİDOĞAN BU HAFTADAN İTİBAREN YENİ GÖREVİNE BAŞLADI.

IHA

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine Burhaniye Kaymakamı Osman Yenidoğan atandı. Yenidoğan bu haftadan itibaren yeni görevine başladı.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Genel Sekreter Osman Yenidoğan’ın görevinin hayırlı ve uğurlu olması temennisiyle başarılar diledi.
OSMAN YENİDOĞAN KİMDİR?
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan, 1966 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamlayan Yenidoğan, 1987 yılında 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Yüksek Okulu ve 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Osman Yenidoğan 1992 yılında Kırklareli Kaymakam Adayı olarak başladığı mesleğinde; Kırşehir Akpınar, Tunceli Mazgirt, Diyarbakır Çınar Kaymakamlıkları, Gümüşhane Vali Yardımcılığı, Kastamonu Araç, Mersin Mut ve Çanakkale Bayramiç Kaymakamlıkları ve 15 Ağustos 2013 tarihinden beri Burhaniye Kaymakamı olarak görev yaptı. Görev yaptığı İl ve ilçelerde 6 Kırsal Kalkınma, 2 AB, 20’nin üzerinde SRAP, 3 Kalkınma Ajansı ve onlarca Özel İdare kaynaklı Sulama Projesi uygulamış, ayrıca Yerel Kalkınma faaliyeti olarak çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları ile eğitim seminerleri ile birçok fuar ve organizasyonlar yapılmasını sağlayan Osman Yenidoğan’ın 2009 yılında Avusturya’da Ombudsmanlık konusunda çalışmaları olmuştur. Bilgi İşlem, İnternet, Web tasarımı ve Web Tabanlı Pazarlama konularına özel ilgi duyan ve tecrübesi olan Yenidoğan, çalışmış olduğu İl ve İlçelerde İl Valilerinden takdirname ve başarı belgeleri aldı. 2008 yılında Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından görev yaptığı ilçede yapılan sportif tesis ve etkinlikler dolayısı ile Yılın Bürokratı, 2009 yılında PETKİM tarafından görev yaptığı ilçede yapılan sulama ve içme suları çalışmalarından dolayı Yılın Bürokratı, 2010 yılında Zeytin Dostu Derneği tarafından görev yaptığı ilçede yapılan zeytincilik çalışmaları dolayısı ile Yılın Bürokratı ödülleri bulunmaktadır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğü SRAP sonuç raporu kitapçığındaki veriler ile 2002-2007 arası dönemde görev yaptığı Mersin Mut İlçesi En çok proje yapan en çok kaynak kullanan İlçe olmuştur. İller ile değerlendirildiğinde 106 proje ile 4. sırada kaynak kullanmıştır.
Osman Yenidoğan, İçişleri Bakanlığı’nın 12 Şubat 2015 tarihli onayı ile atandığı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter kadrosundaki görevine 19 Şubat 2015 tarihinden itibaren resmen başlamıştır.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Balıkesir Büyükşehir’de Yeni Genel Sekreter Göreve Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 20 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balıkesir Büyükşehir’de Yeni Genel Sekreter Göreve Başladı haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  13 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   06:01
  • Guneş
   07:43
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı