ANKARA HABERLERİ

Balıkadamlar mevsim tanımıyor

Hürriyet Haber
05.01.2018 - 16:12Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi Sualtı Arama Kurtarma Timi, geçen sene yaşanan boğulma vakalarında 5 kişinin cansız bedenini çıkardı, ayrıca 6 hayvanın da canını kurtardı.

Hürriyet Haber

Tim son olarak buz tutmuş bir gölde donmak üzere olan bir köpek ile kuyuya düşen 400 kilo ağırlığında bir boğayı kurtardı. Balıkadamlar, arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra hem kendi personeline hem de başka illerden gelen itfaiye personeline dalış ve arama kurtarma eğitimi veriyor. Yaz kış demeden, aralıksız arama kurtarma çalışmalarına ve eğitimlere devam eden balıkadamlar, her ay 3 gün Kesikköprü’de, yılda 2 kez de Didim’de eğitim kampına giriyor. Uzman eğitmenler ayrıca Denizli, Konya, Bolu, Malatya, Gaziantep ve Kahramanmaraş’tan gelen ekiplere, bulanık su ve irtifa dalışları gibi deneyim isteyen çalışmalar konusunda eğitim veriyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Balıkadamlar mevsim tanımıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ocak 2018 tarihinde saat 16 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balıkadamlar mevsim tanımıyor haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı