Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Balık tutmaya gitti, 3 gündür kayıp

  A.A
  30.12.2009 - 18:28 | Son Güncelleme: 30.12.2009 - 18:28

  Sivas'ın Şarkışla ilçesinde, üç gün önce Kızılırmak'ta balık tutmaya giden ve kendisinden haber alınamayan kişiyi arama çalışması başlatıldı.

  İlçeye bağlı Arıklar köyünde yaşayan 47 yaşındaki 5 çocuk babası Necati Develi, 27 Aralık Pazar günü, sabah saatlerinde balık tutmaya gittiğini belirterek evden ayrıldı.

  Akşam saatleri olmasına rağmen dönmeyen Develi'nin yakınları, köy muhtarı Vahdettin Gök aracılığıyla jandarmadan yardım istedi.

  Bölgede başlatılan arama çalışmalarında, Necati Develi'nin av malzemeleri ve tuttuğu balıklar, Kanlıdere mevkisinde Kızılırmak kenarında bulundu.

  Nehre girdiği tahmin edilen Develi'nin aranması için Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekibi bölgeye çağrıldı. Dalgıçların suda yaptıkları aramada da bir sonuca ulaşılamadı. Suyun soğuk ve bulanık olmasının arama çalışmalarını zorlaştırdığı belirtildi.

  Çevrede bulunan köylerdeki vatandaşların da desteğiyle yaklaşık 30 kilometrelik bir alanın taranmasına rağmen bulunamayan Necati Develi'nin sara hastası olduğu bildirildi.

  Eşi Hatun Develi ile kardeşleri ve yakınları, Develi'nin bir an önce bulunması için yetkililerden takviye destek beklediklerini ifade etti.

  Bölgede Necati Develi'yi arama çalışmaları devam ediyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı