« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Balet Sergen

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

İrlanda karşısındaki Milli Takımımız, akıllı bir futbol sergileyerek farkı buldu. Maç öncesinde Milli Takımımızın kadrosuna kim baktıysa, dudak büktü. Belli ki, Mustafa Denizli yeniden bir takım yaratıyordu. Ben, Mustafa Denizli'nin Milli Takım'a verdiği futbolculuk şahsiyetini, hep kazançlarla bağlamışımdır. İlk önce Mustafa Denizli'nin futbol kafasını alkışlarken, sahanın içindeki futbol adına yapılan her güzel hareketin sahibi olarak da önce Sergen, sonra da Tugay'ı gösteriyorum.

Sergen'in her attığı pas, her yaptığı dripling olumlu görüntüler verirken, Kuzey İrlandalı futbolcuları da yerle bir etti dersek doğru söylemiş oluruz. Mustafa Denizli, belki de dünyanın en büyük teknik adamının yapmayacağını yaptı. Öyle akıllıca bir takım sahaya sürdü ki, sevenine, sevmeyenine alkış tutturdu.

Milli Takımımız gol yollarında pozisyon üretimini başta Sergen, daha sonra da Tugay'la yaptı. Böylesine futbol kafası dolu Milli Takım'ı ilk kez izliyorum. Oktay, birbirinden güzel iki tane şık gol atarken, Sergen'in düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Tayfur gole çevirirken, ben Milli Takımımız'ın bu başarısını, analarının ak sütü gibi helalinden olduğunu söylemek isterim.

Sergen, Milli Takım formasını belli ki çok özlemiş. Topun ayağına bu kadar yakıştığı bir futbolcuyu izlemek de bizim için büyük keyif elbette. Biz, Milli Takımımız'a olan güvenimizi bu maçtan sonra tazelerken, Mustafa Denizli'ye tüm ülke olarak, bir kez daha hatırlatmak isterim ki sahip çıkalım. Böylesine akıl dolu futbol adamı ülkemizden çıktıysa, kusurlarını değil, olumlu yönlerini görelim. Bir kez daha Milli Takımımız'ı kutlarken, Denizli'yi de futbolun en üst locasına oturtmak isterim.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler