Gündem Haberleri

  Baldız cinayetinde ikinci enişte şoku

  Hürriyet Haber
  08.08.2006 - 15:37 | Son Güncelleme:

  Adana'da, 13 yaşındaki baldızı S.G.'yi, elleri ve ayaklarını bağlayıp, tecavüz girişiminde bulunduğu daha sonra da 8 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan Alican Demirci'nin bugünkü duruşmasında şok bir gelişme yaşandı. S.G.'nin annesi 55 yaşındaki Nimet G., katilin diğer damadı Fatih İşcanlı olabileceğini söyledi.

  23 Nisan İlköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğrencisi S.G.'nin Ova Mahallesi'ndeki evlerinde 14 Şubat'ta ağabeyi 25 yaşındaki Mustafa G. tarafından cesedi bulunmuştu. Elleri ve ayakları bağlanıp, 8 yerinden bıçaklanan S.G.'yi öldürdüğü iddiasıyla telefon bakım teknikeri eniştesi Alican Demirci, olay yerindeki halı tüylerinin ceketinde bulunması üzerine tutuklanmıştı.

  Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan Alican Demirci hakkında, ‘cinayet’ten ağırlaştırılmış ömür boyu, ‘cinsel istismara teşebbüs’ suçundan da 22 yıl 6 ay hapis cezası istendi. Baldızının ellerini çamaşır ipiyle, ağzını eşarpla bağladıktan sonra, cinsel tacizde bulunup bıçaklayarak öldürmekle suçlanan Alican Demirci, suçlamaları reddederek, kendisinin ve baldızının üzerinde aynı halının parçalarının bulunmasının normal olduğunu, kayınvalidesinin evindeki halının aynısından kendi evlerinde de bulunduğunu söyledi.

  Duruşmada tanık olarak dinlenen öldürülen kızın annesi Nimet G., ablası 28 yaşındaki Zeliha İşcanlı ve ağabeyi 24 yaşındaki Mustafa G., Alican'ın katil olamayacağını söyledi. Öldürülen kızının zaman zaman yalan söyleyen, dengesiz kişiliğe sahip olduğunu dile getiren anne Nimet G., damadı hakkında S.G.'ye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla önceden açılmış dava olduğunun hatırlatılması üzerine, “Ben 7 yıllık damadımı tanıyorum. Böyle bir şey yapmaz. Kızımın daha önce iddia ettiği gibi kendisini taciz etmiş olduğuna da inanmıyorum. Cinayeti de diğer damadım Fatih İşcanlı işlemiş olabilir” dedi.

  Fatih İşcanlı'nın eşi, Nimet G.'nin kızı Zeliha İşcanlı da eniştesi Alican'ın kızkardeşini öldürmüş olabileceğine ihtimal vermediğini kaydetti. Kardeşinin dengesiz hareketler sergilediğine ve yalan söylediğine defalarca tanık olduğunu iddia eden Zeliha İşcanlı, “Daha önce kardeşim Alican Demirci'nin kendisini taciz ettiğini öğretmenine söylemiş. Öğretmeni de beni okula çağırdı. Ancak kardeşim sonra ifadesini değiştirdi. Bazen taciz edildiğini, bazen de edilmediğini söyledi. Cinsel taciz konusunda sürekli ifade değiştirdi” diye konuştu. S.G.'nin ağabeyi Mustafa G. de ablasıyla 7 yıldır evli olan sanık eniştesinin böyle bir şey yapmış olmasına ihtimal vermediğini söyledi.

  Dava, Fatih İşcanlı'nın telefon görüşmelerini kapsayan tutanakların istenmesi için ertelendi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı