İZMİR HABERLERİ

Balçova'da cinsiyet ayrımı yok

DHA
09.05.2017 - 11:58Son Güncelleme :
DHA

BALÇOVA Belediyesi ve Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği arasında imzalanan protokol ile Balçovalı kadınlar haklarını daha iyi öğrenme fırsatı buluyor.

Ulusal ve uluslararası düzeyde, yazılı ve sözlü yasalar karşısında kadınları çeşitli açılardan eğiten Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı (KİHEP) Balçova'da daha geniş kitlelere ulaşıyor. Balçova Belediyesi ve Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği arasında hayata geçirilen protokol ile Balçovalı Kadınlar, hakları ve yasaları öğrenmenin yanı sıra onlar karşısında eleştirel bir bilinç kazanmasına, hakları yaşama geçirme becerilerini edinmesine ve toplumsal değişimi harekete geçirme gücüne ulaşmasına yönelik bir eğitim programına katılıyor. Programın 2. Grup Çalışması Sertifika Töreni'nde konuşan Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “Biz kadın ve erkek bireyleri birbirilerine üstün cinsiyetler olarak görmüyoruz. Ama toplumda yıllardır süregelen bu sorunun üstesinden gelmek için yerel yönetim birimi olarak elimizden geleni yapıyoruz. Balçovalı Kadınların önemli bir bölümü bu bilinç ile hareket ediyor. Amacımız toplumda bu ayrımı yok edene kadar mücadele etmek" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Balçova'da cinsiyet ayrımı yok hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balçova'da cinsiyet ayrımı yok haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı