İZMİR HABERLERİ

Balçova Belediyesi’nin 2016 Bütçesi 60 Milyon TL

IHA
16.10.2015 - 10:55Son Güncelleme :

ELEŞTİRİLERE CEVAP VEREN BALÇOVA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ALİ ÇALKAYA DA, BELEDİYENİN HER KURUŞUNU BALÇOVA HALKININ REFAHI İÇİN HARCADIĞINI İFADE ETTİ.

IHA

Balçova Belediyesi’nin 2016 bütçesi, mecliste alınan kararla 60 Milyon TL olarak belirlendi.
Balçova Belediyesi Meclisi, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya başkanlığında toplandı. Toplantıda, Ankara’da yaşanan katliamda hayatını kaybeden vatandaşlar içinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 2016 yılının gelir gider bütçesinin görüşüldüğü toplantıda önemli bir karar alındı. Öngörülen 60 Milyon TL’lik bütçe, meclis üyeleri tarafından onaylanarak kabul edildi. Oylama işlemi sırasında AK Partili bazı üyeler, önergelere kabul oyu vermedi.
Toplantıda söz alan CHP Grup Başkanvekili Şerif Sürücü, belediye hizmetlerinin Balçova halkının faydasına olduğunu gördüklerini ifade ederek "Belediyemiz Türkiye’de örnek olacak özellikle sosyal belediyecilik alanındaki faaliyetler bizler açısından gurur vericidir. Bunun yanında bütçenin gelir kısmında Esnafın yapacağı işlemlerde alınacak harçların birçoğunda bir önceki yıla göre indirim yapılmış olması zor şartlarda hayatını sürdüren esnafımız için oldukça önemlidir. Balçova Halkı’na hizmette sınır tanımayan belediye personelimizi kutluyor bütçeye onay verdiğimizi belirtmek istiyorum” diye konuştu.
AK Parti adına söz alan Grup Başkan Vekili Evrim Özem ise, belediye hizmetleri ile ilgili eleştirilerini dile getirdiği konuşmasında "Veterinerlik, temizlik işleri ve özel kalem müdürlükleri’nin bütçelerine gereğinden fazla ödenek ayrıldığını, bazı hizmetlerin ise gereksiz olduğu için ayrılan ödenekleri de gereksiz bulduğumuz için bütçenin bazı maddelerine kabul oyu vermeyeceğiz” dedi.
Eleştirilere cevap veren Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya da, belediyenin her kuruşunu Balçova halkının refahı için harcadığını ifade ederek şu açıklamalarda bulundu:
"Eleştirilen temizlik işleri müdürlüğü belediyenin can damarıdır. Biz daha temiz bir Balçova yaratmak için çalışıyoruz. Bunun için de son teknolojiyi kullanıyoruz. Balçova’da her gün çöpü alınmayan, konteynırları özel deterjanlar ile yıkanmayan sokak yoktur. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz de çok hassas bir müdürlüktür. Sokak hayvanlarından şikayetçi olan insanlar kadar bu hayvanları çok seven insanlarımız da var. Ben de hiçbir canlının öldürülmesi taraftarı değilim. Bu yüzden teknolojiyi kullanıp masraf yapmak zorundayız” diye konuştu. Özel Kalem Bütçesi ile ilgili de konuşan Başkan Çalkaya “Siz bu bütçeden yemekler yeniyor, çiçekler ve hediyeler gönderiliyor, geziler yapılıyor zannediyorsunuz ancak öyle değil. Ben 12 yıldır belediyenin 1 kuruşunu gereksiz bir yere veya kendi şahsi keyfim için harcamadım. Biz bu bütçe ile sosyal yardım hizmetlerine destek oluyoruz, çocuklarımızı üniversite gezilerine gönderiyoruz, Ramazan’da, Muharrem’de vatandaşlarımız ile birlikte oruç açıyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Balçova Belediyesi’nin 2016 Bütçesi 60 Milyon TL hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balçova Belediyesi’nin 2016 Bütçesi 60 Milyon TL haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:39
  • Guneş
   07:16
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:13
  • Akşam
   18:38
  • Yatsı
   20:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı