« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Balcı ve Akbulut dayanışması

Güreşte Dünya ikincisi olan Serhat Balcı ve Muaythai’de dünya birincisi olan Kübra Akbulut, Sancaktepe Belediyespor’un onursal başkanı İsmail Erdem’in makamında bir araya gelerek yeni hedeflerini açıkladılar.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İstanbul’da yapılan Dünya Güreş Şampiyonası’nda 96 kiloda mindere çıkan Serhat Balcı tüm rakiplerini dize getirirken son karşılaşmasında İranlı rakibine yenilerek dünya ikincisi olmuş ve gümüş madalyayı ülkemize kazandırmıştı.

Kübra Akbulut ise Özbekistan’ın Başkenti Taşkent’te yapılan dünya Muaythai şampiyonasındaki son maçında İranlı rakibini yenerek dünya şampiyonu olmuş ve altın madalyayı kazanmıştı.

Sancaktepe Belediyespor’un milli sporcuları Balcı ve Akbulut, Onursal Başkan İsmail Erdem’i makamında ziyaret ederek yeni madalyalar için başkan Erdem’e yeni başarıların sözünü verdiler.

Milli güreşçimiz Balcı yaptığı açıklamada Londra’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda bu kez şanssızlığını yeneceğini ve altın madalyayı mutlaka kazanacağını iddia etti.

Kübra Akbulut ise yaşının daha çok ufak olduğunu ve altın madalyaların devamı geleceğini belirtti. Her iki milli sporcu da Sancaktepe Belediyespor’un ismini yüceltmeye ve daha iyi dereceler yaparak Türk Bayrağını dalgalandıracaklarını, edinmiş oldukları tecrübeleri de kendi aralarında paylaşarak birbirlerine destek olacaklarını söylediler.

arada Sancaktepe Belediye Başkanı ve kulübün onursal başkanı İsmail Erdem de altı bin lisanslı sporcu ile daha büyük başarılara imza atacaklarını ve spora verdikleri desteğin daha da artacağının altını çizdi..


 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz