ADANA HABERLERİ

Balcalı Yeni Doğan’a Kuvöz Ve Açık Yatak Desteği

IHA
25.08.2015 - 11:23Son Güncelleme :

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ BALCALI HASTANESİ YENİ DOĞAN ÜNİVERSİTESİNE ÇUKUROVA ROTARY KULÜBÜ TARAFINDAN 2 ADET ÜST DÜZEY KUVÖZ İLE 1 ADET AÇIK YATAK DESTEĞİNDE BULUNDULAR.

IHA

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Yeni doğan Ünitesine Çukurova Rotary Kulübü tarafından 2 adet üst düzey kuvöz ile 1 adet açık yatak desteğinde bulunuldu.
Geçtiğimiz günlerde Çukurova Rotary Kulübü Balcalı Hastanesi Başhekimliğine başvurarak ihtiyaç bulunan bir servise bağışta bulunmak istediklerini iletmişti.
Bu isteği değerlendiren Başhekimlik son dönemde artış gösteren yeni doğan servisinde yatan hasta yoğunluğunu da göz önüne alarak üst düzey kuvöz ve açık yatak bağışının uygun olabileceğini kulübün yöneticilerine iletti.
Bunun üzerine Çukurova Rotary Kulübü Yöneticileri temin edilen 2 üst düzey kuvöz ve 1 adet açık yatağın bağışını gerçekleştirmek üzere Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş, Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı Doç Doktor Ferda Özlü ile bir araya geldi.
Yenidoğan 1 servisinde gerçekleştirilen mini devir teslim töreninde konuşan Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş, bu tür bağışların son derece önemli olduğunun altını çizerek, özellikle yeni doğan servisindeki yoğunluğunda göz önüne alındığında bu bağışın anlamının daha da büyük olduğuna vurgu yaptı.
Çukurova Rotary Kulübü Başkanı M. Lütfi Candır ise yaptıkları bağışların ihtiyacı karşılamasının son derece önemli olduğuna dikkati çekti. Candır, bu bağışla minik bir yüreğe can suyu olabileceksek ne mutlu bize açıklamasını yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Balcalı Yeni Doğan’a Kuvöz Ve Açık Yatak Desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balcalı Yeni Doğan’a Kuvöz Ve Açık Yatak Desteği haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı