Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Balayı Maldivler’de

KOÇ Grubu şirketlerinden Tofaş Oto Ticaret AŞ’nin eski genel müdürlerinden Uğurman Yelkencioğlu’nun kızı Seda Yelkencioğlu, Türkmen Air kaptan pilotu ve yer işletme müdürü Cenk Sindel ile Kuruçeşme Divan’da yapılan görkemli nikahla dünyaevine girdi. Maldiv adalarına balayına gidecek çiftin nikahına gelen 370 seçkin davetli arasında Aydın-Sema Doğan, Rahmi Koç, Semahat Arsel, Şevket-Hayırlı Sabancı, İnan Kıraç gibi isimler vardı. Nikaha katılan konuklara Atatürk rozeti dağıtılırken damadın babası Sadık ve annesi Canda Sindel ile Sabancı Holding Pazarlama Müdürü gelin Seda’nın babası Uğurman ve annesi Sena Yelkencioğlu konukları kapıda karşıladı. Arkadaş toplantısında tanışan çiftin nikah şahitliğini ise Sema Doğan, Rahmi Koç, Semahat Arsel ve Atila Türkmen yaptı.

DOSTLARA DAVET

Aliye Simavi, dostları için geçtiğimiz hafta sonu bir davet verdi. Ünlü işletmecilerden Şermin Çapa ve Sedef Bozok’un birlikte işlettiği Çıt Çıt Cafe&Bar’da verilen davete, Aliye Hanım’ın sevdiği dostları katıldı. Fulya’daki Polat Tower’ın içindeki Çıt Çıt Cafe& Bar’a gelenler arasında Gönül Yazar, Tilda Tezman, Neslihan Yargıcı, Celal-Şebnem Çapa ve Çiğdem Kayalı da vardı. Sabahın ilk ışıklarına kadar süren davet, Neslihan Yargıcı’nın anlattığı fıkralar, modacı Sadık Kızılağaç’ın yaptığı taklitlerle renklendi.

Mevlana ruhu podyumda

Beyoğlu Belediyesi ve Ankara Olgunlaşma Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen "Mevlana Cana Şifa" defilesi, önceki akşam Beyoğlu’ndaki Muammer Karaca Tiyatrosu’nda yapıldı. İstanbul Valisi Muammer Güler’in eşi Neval Güler’in himayesinde düzenlenen defilede, 40 parça kıyafet tanıtıldı. Mevlana dönemi ve ruhunu yansıtan kıyafetleri, Şenay Akay, Şebnem Schaefer, Meral Bayram, Burcu Erkoç ve Simge Besler gibi ünlü mankenler tanıttı. Defilede, üç semazen de görev aldı.

KONSOLOSLA YEMEK

Panama Fahri Konsolosu Hatice Güler, önceki gece Vogue’da Gül Ergi ile yemekteydi. Gül Hanım, son günlerde annesinin rahatsızlığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor. Stresten uzaklaşsın diye arkadaşı Hatice Hanım’la yemeğe çıktığını söyleyen Ergi, gece sonunda yine annesinin yanına gitti.

İndirim günleri

Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde geçtiğimiz aylarda Nil Bentürk ve Sema Özyurt ortaklığında açılan haute couture deri atölyesi Yomnia, birbirinden farklı ve özgün tasarımlarıyla hizmet vermeye devam ediyor. Nil Bentürk, yeni sezon öncesi mağazada satışa sunulan ürünlerde yüzde 50’ye varan indirime gittiklerini söyledi.

Yaşayan efsane Pera’da

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, 2008 yılının ilk sergisinde, ’fotoğrafın yaşayan efsanesi’ olarak anılan Josef Koudelka’ya ve onun çığır açan fotoğraflarına ev sahipliği yapıyor. Sergide, sanatçının orijinal fotoğrafları Pera Müzesi’nin 3 katında 6 bölüm halinde sunuluyor. Suna ve İnan Kıraç Vakfı, bu sergiyi Ağustos 2007’de yaşamını kaybeden Vakfın Kültür ve Sanat Danışmanı Samih Rifat’ın anısına adadı. Türkiye’de ilk kez, 13 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak olan Josef Koudelka’nın retrospektif sergisi, ’Tiyatro’dan ’Çingeneler’e, ’İşgal’den ’Sürgün’e ve ’Kaos’a kadar pek çok temanın işlendiği bölümlerle sanatçının yaşamının tüm dönemlerini kapsıyor.
X
YAZARIN DİĞER YAZILARI