Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bala'daki kayıp çocuklardan biri ölü bulundu

  DHA
  20 Kasım 2009 - 11:20Son Güncelleme : 20 Kasım 2009 - 15:03

  Ankara Bala'daki kayıp çocuklardan biri sağ olarak bulundu, diğerinin ise soğuktan öldüğü bildirildi.

  ÇOCUKLAR BURADA BULUNDU - FOTO GALERİ

  Ankara'nın Bala ilçesinde çarşamba günü kaybolan çocuklardan birisinin ölü, diğerinin sağ olarak bulunduğu bildirildi.

  Bala ilçesinin kuzeyinde bulunan Büyükdavdanlı köyünde kaybolan amca çocukları Gökmen Tosun (4) ve Sebahi Tosun (5) köyden 4 kilometre uzaklıkta Elmadağ ilçesinin Kamışlı mevkisinde bulunan Hamo Şekke Yaylası'nda bulundu.

  Olay yerine giden jandarma ekipleri, çocuklardan Gökmen Tosun'un soğuktan öldüğünü belirledi.

  Sebahi Tosun ise Bala İlçe Devlet Hastanesine gönderildi.

  DURUMU İYİ

  Ankara'nın Bala ilçesinde çarşamba günü  kaybolan iki çocuktan bu sabah sağ olarak Elmadağ'da bulunan beş yaşındaki Sebahi  Tosun'un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

  Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen  Sebahi Tosun'un babası Süleyman Tosun, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun  bilincinin açık, genel sağlık durumunun iyi olduğunu, hayati tehlikesinin  bulunmadığını bildirdi.

  Arama çalışmalarında ihmal olup olmadığı yönündeki soru üzerine Süleyman  Tosun, “İhmal diye bir şey yok. Herkes seferber oldu” dedi.

  Vefat eden Gökmen Tosun (4) ve oğlu Süleyman Tosun'da darp izi olup  olmadığının sorulması üzerine Süleyman Tosun, “Kesinlikle öyle bir şey yok. Darp  izi yok. Kaçırılma diye bir şey yok” karşılığını verdi.

  Tosun, başka bir soruyu yanıtlarken yeğeni Gökmen'in ölü bulunduğunu,  oğlu Sebahi'nin ise vücut ısısının düşük olduğunu ve konuşamadığını söyledi.

  Süleyman Tosun, oğlu Sebahi'nin hastaneye geldikten sonra kendine  geldiğini ve yavaş yavaş konuşmaya başladığını ifade etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı