Bal:Temerrüt faizine sınırlama doğrudur

Hürriyet Haber
24.01.2002 - 12:51 | Son Güncelleme:

Devlet bakanı Faruk Bal, kredi kartlarındaki temerrüt faizinin sınırlandırılmasına ilişkin yasa taslağıyla ilgili, "Ödenemeyen kredi borçlarının üzerine bankalar aşırı şekilde temerrüt faizi uyguladı. Doğru bir düzenlemedir, hayırlı olsun" dedi.

Devlet Bakanı Bal, Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Kurulu öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlarken, bankaların aşırı şekilde temerrüt faizi uygulaması neticesi ödenemez hale gelen kredi borçlarının, kredi müşterisini ciddi şekilde ekonomik yıkıntıya uğramasına sebebiyet verdiğini kaydetti.

Devlet Bakanı Reşat Doğru ise aynı soruya verdiği yanıtta, halkta bu yönde bir sıkıntının mevcut olduğunu, bu sıkıntının çözülmesi noktasında ise böyle bir çalışmanın gündeme geldiğini kaydetti.

Doğru, "Son ekonomik krizle birlikte tüm toplum kesimlerinde bir sıkıntı meydana gelmiştir. Bu problemin çözümü yönündeki çalışmayı tabiki destekliyoruz" diye konuştu.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan ise aynı soruya, "Metni görmem lazım. Görmediğim metin için ne diyeyim size" yanıtını verdi.

Bakan Akcan, gazetecilerin "ancak bu nedenden mağdur pek çok vatandaş var" şeklindeki sözleri üzerine, "doğru da, herkes ayağını yorganına göre uzatmalı" dedi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı