ESKİŞEHİR HABERLERİ

'Bal Arıları Mühendis Oluyor' Projesi Eskişehir'de

DHA
06 Nisan 2016 - 13:01Son Güncelleme : 06 Nisan 2016 - 13:02

'Bal Arıları Mühendis Oluyor' Projesi Eskişehir'de

DHA

 

 
ESKİŞEHİR,(DHA)- FORD Otosan tarafından Koç Holding'in Ülkem İçin projesi kapsamında, Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 81 ilde ve en az 81 okulda uygulanacak olan 'Bal Arıları Mühendis Oluyor' kurumsal sosyal sorumluluk projesi, 7-8 Nisan tarihleri arasında Eskişehir Anadolu Lisesi'nin öğrencileri ve öğretmenleri ile buluşacak.
 
Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün himayesinde ve Eskişehir Ford Otokoç Bayisi'nin destekleri ile iki gün boyunca katılımcılara meslek seçimi ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında farkındalık eğitimi verilecek. Mühendislik mesleğinin de tanıtılacağı eğitimlerde, Ford Otosan mühendisleri de rol model olarak kendi deneyimlerini aktaracak. Türk otomotiv sektörünün öncü kuruluşu Ford Otosan, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak, iş kültüründe ve sosyal hayatta daha eşitlikçi bir yaklaşım geliştirmek hedefiyle başlattığı, 'Bal Arıları Mühendis Oluyor' kurumsal sosyal sorumluluk projesi için Eskişehir'de. 7-8 Nisan tarihleri arasında Eskişehir Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilecek toplantılarda kız ve erkek öğrencilerin yanı sıra, öğretmenlerine de meslek seçiminde toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin olumsuz sonuçları anlatılacak. Eğitime katılan öğrencilere mühendislik mesleğinin tanıtılmasının yanı sıra, projenin sonunda üniversitelerin mühendislik bölümlerini tercih eden kız öğrencilere, Ford Otosan'da staj imkanı da sunulacak.  Proje kapsamında bugüne kadar 3 binin üzerinde öğrenciye ulaşıldı.
 
BAL ARILARI MÜHENDİS OLUYOR 81 İL VE EN AZ 81 LİSEYİ ZİYARET EDECEK
 
Koç Topluluğu'nun 10 yıldır yürüttüğü 'Ülkem İçin' sosyal sorumluluk projesinin, 2015-2017 yılı teması olan 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliği' kapsamında; Milli Eğitim Bakanlığı ve Uçan Süpürge sivil toplum örgütü işbirliğiyle başlatılan 'Bal Arıları Mühendis Oluyor' projesi ile 81 ilde eğitim gören kız öğrenciler mühendis olma yolunda teşvik edilecek. 
 
24 ay sürecek projenin saha uygulaması; Uçan Süpürge Toplumsal Cinsiyet uzmanları, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği'nin uzmanları ve Ford Otosan'ın gönüllü mühendisleri tarafından İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Ford bayilerinin destekleriyle gerçekleştirilecek. Meslek seçimi hakkında farkındalık yaratarak kadın ve erkekler için fırsat eşitliğinin önemine vurgu yapmak ve mühendislik mesleğini seçen kız öğrenci oranını artırmak için eğitimler verilecek. Gönüllü Ford Otosan mühendisleri de rol model olarak mühendislik mesleğini, çalışma koşullarını ve kendi tecrübelerini öğrencilere ve ailelerine aktaracak.
 
Proje ile; 81 ildeki en az 81 lisede, 8 bin 100 kız ve 8 bin 100 erkek lise öğrencisi, velileri ve öğretmenlerine ulaşılması hedefleniyor. İki yıl boyunca farkındalık eğitimleri ile sürecek olan projenin devamında, sürdürülebilirliğinin sağlanması için Ford Otosan ve Uçan Süpürge tarafından beş yıl boyunca ortak bir izleme programı da yürütülecek.
-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden 'Bal Arıları Mühendis Oluyor' Projesi Eskişehir'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Nisan 2016 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Bal Arıları Mühendis Oluyor' Projesi Eskişehir'de haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:19
  • Guneş
   06:08
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:58
  • Akşam
   19:55
  • Yatsı
   21:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı