Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Baktım, karşıma Hayati Yazıcı çıktı

  Okan KONURALP / ANKARA-VAN
  20 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 20 Şubat 2011 - 12:03

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Ergenekon örgütü için adres gösterip, “Git Danıştay’ın 2’nci Dairesi’ne orada gör. Sivas’a, Çorum’a, Kahramanmaraş’a git” diyen Başbakan Erdoğan’a, “Sivas’a baktım, karşıma Hayati Yazıcı çıktı” diye karşılık verdi. Kılıçdaroğlu, “Hayati Yazıcı kim? Herhalde Başbakan biliyordur, mesai arkadaşı. Kimin davalarını üstlenmiş Hayati Yazıcı?” dedi.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon örgütü için kendisine adres göstererek, “Git Danıştay’ın 2’nci Dairesi’ne orada gör. Sivas’a, Çorum’a, Kahramanmaraş’a git” diyen Başbakan Tayyip Erdoğan’a dün yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Sivas’a baktım, karşıma Hayati Yazıcı çıktı” dedi. Kılıçdaroğlu, dün köy ve mahalle muhtarları istişare toplantısına gelişinde gazetecilerin, sorusu üzerine şunları söyledi:

  “İnsafsızlık etmeyin, sadece Danıştay 2’nci Dairesi değil, Kahramanmaraş’ı, Sivas’ı diğer yerleri de adres gösterdi. Ben de Sayın Başbakan’ın sözünü tuttum, adrese baktım. Sivas Davası’na baktım, karşıma Hayati Yazıcı çıktı. Hayati Yazıcı kim? Herhalde Başbakan biliyordur, mesai arkadaşı. Kimin davalarını üstlenmiş Hayati Yazıcı? Bana adres soran kişiye şunu söylüyorum. Sen demokratsan, ülkeni seviyorsan, demokrasi, özgürlükleri istiyorsan, sana muhtıra verenden hesap sormaktan niye korkuyorsun? Korkan adam bunları yapar mı? Çık hesabını sor bakalım yürekliysen? Benim kadar yürekliysen çık hesabını sor? Yürekli değil.”

  Balyoz’u izleme mesajı

  Daha sonra partisinin, ‘Siyasette Başarı Stratejisi’ çalışmasına katılmak üzere geldiği Van’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, aralarında emekli Kuvvet komutanlarının da bulunduğu 163 askerin tutuklu olarak yargılanacağı Balyoz Davası’nı “izleme” mesajı vererek, şöyle dedi: “Hukuksuzluğun olduğu her Balyoz Davası’nı “izleme” mesajı vererek, şöyle dedi: “Hukuksuzluğun olduğu her yere milletvekili arkadaşlarımız gidiyor, davaları izliyor. Diyarbakır’a da giden arkadaşlarımız var, Silivri’ye öteden beri giden arkadaşlarımız var. Diğer yerlerde eğer haksızlığa uğrayan vatandaşlarımız varsa, onların davaları da izleniyor.”
  Komutanların Hasdal Cezaevi’ni ziyaretini ise Kılıçdaroğlu, “Ziyaret edebilir. Büyük bir ihtimalle gitmiştir. Oradakilerle görüşmüştür. Kendi silah arkadaşları. Görüşmeleri yapmışlar, ayrıntıları bilemiyorum” sözleriyle değerlendirdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı