DENİZLİ HABERLERİ

Baklan'a altyapı çalışması açıklaması

DHA
26.04.2017 - 16:55Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Baklan İlçesi'ndeki büyükşehir yatırımlarını inceledi. Baklan Kültür Merkezi ve Sosyal Tesisi ile Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gürpınar Parkı'nı inceleyen Başkan Zolan, halka kentte altyapı çalışması yapacaklarını söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, kurumunun ilçedeki yatırımlarını inceledi. Yapımına başlanan Baklan Kültür Merkezi ve Sosyal Tesisini inceleyen Zolan, tesisin kısa sürede hayata geçeceğini duyurdu. İçerisinde 1 kapalı pazar yeri, 1 konferans salonu, 1 kent terası, 2 apart, 1 kafeterya, 1 ofis, 9 işyeri, 2 atölye sınıfı ve 1 depo bulunan tesisin Baklan'da büyük bir eksikliği gidereceğini belirten Zolan, Baklan Kültür Merkezi ve Sosyal Tesisi'nin hayata geçmesinin ardından ilçe halkının modern kültür ve ticaret merkezinde birçok sosyal imkana sahip olacağını söyledi. Baklan İlçesi'nin altyapısının tamamen değişeceğini belirten Zolan, "Baklan'ın alt yapısını baştan aşağı değiştirmek istiyoruz. Baklan'da 100 yıl altyapı sorunu olmasın. Torunlarınızın torunu artık altyapı sorunu yaşamasın istiyoruz. Baklan'da altyapı çalışmalarıyla 37 kilometre içme suyu hattını yenileyeceğiz. 40 kilometre kanalizasyon hattı döşeyeceğiz. Bunların yanında yaşanan su baskını mağduriyetlerini önlemek içinde yağmur suyu hatları döşeyeceğiz. Bunlarla birlikte artıma tesisimizi de inşa edip Baklan'da alt yapı ile ilgili ne eksik varsa baştan aşağıya tamamlayacağız" dedi.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Baklan'a altyapı çalışması açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 16 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Baklan'a altyapı çalışması açıklaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı