NİĞDE HABERLERİ

Bakkallar Odası Başkanı Şinasi Göktepe:

IHA
17.09.2015 - 15:48Son Güncelleme : 17.09.2015 - 15:49

Niğde Bakkalar ve Bayiler Odası Başkanı Şinasi Göktepe; " Halk yerli esnaflardan alışveriş yapsın "çağrısında bulundu.

IHA

Niğde Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Şinasi Göktepe, 7 Haziran’da yapılan Genel Seçimler sonrası piyasalarda yaşanan durgunluğun esnafı mağdur ettiğini söyledi.
Niğde’de borç taahhüdünü yerine getiremeyen esnafların ceza evine girdiğine dikkat çeken Göktepe, "Esnaf vergisini, kirasını, borcunu ödeyemez hale geldi” dedi. Niğde esnafının durumunu değerlendiren Göktepe:, “7 Haziran’dan sonra piyasalarda bir durgunluk var. Esnafımız çok mağdur oldu. Hükümetin kurulmayışın dan doların yükselişi, altının yükselişi esnafımız büyük sıkıntıya soktu. Vergisini ödeyemez hale geldi. Kredisini ödeyemez hale geldi. Dükkan kirasını ödeyemez duruma geldi. Bizim esnaflarımız namuslu şerefli esnaflardır, borçlarını ödemek ister ama piyasaların durgunluğu hükümetin kurulmayışı piyasada istikrarın olmayışı esnafımızı mağdur etti" diye konuştu.
"Borçlarını ödemek için taahhüdünü yerine getiremeyen esnaflarımız ceza evlerindeler. Biz burada istiyoruz ki sayın vekillerimiz Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen, Vedat Bayram’ın esnafın sorunlarıyla ilgilensin. Esnaf taahhüt verdiğinde ödeyemezse dükkanı kapanıyor" diyen Göktepe, "Kendisi ceza evine gidiyor. Aile düzeni bozuluyor. Bu insanlar nasıl borçlarını ödeyecekler. Onun için derim ki sayın başbakanımıza bu sıkıntıları iletmiş olsalar bunları meclise bir önerge olarak sunarak bizim esnafımıza yardımcı olsalar bizleri çok memnun ederler. Biz bunları sayın vekillerimizden özellikle istiyoruz" ifadesinde bulundu.
Tüm Niğde halkının Kurban Bayramını kutlayan Göktepe: “ Kurban bayramı yaklaştı. Biz esnaflar olarak Niğde halkından şunu istiyoruz. “Yerli esnaflarımızdan kendi esnaflarımızdan alışveriş yapmasını istiyoruz. Burada yapılan alışveriş esnafımızın ekonomisine, Niğde ekonomisine katkısı olacağını bilsinler. Onun için yerli esnaftan alışveriş yapmayı tercih etmelerini istiyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Bakkallar Odası Başkanı Şinasi Göktepe: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 15 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakkallar Odası Başkanı Şinasi Göktepe: haberi güncellenecektir.

  NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:48
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:07
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı