KARABÜK HABERLERİ

Bakka Projeleri Sözleşmeleri İmzalandı

IHA
29.09.2015 - 16:23Son Güncelleme :

KARABÜK TSO TARAFINDAN BAKKA'YA SUNULAN 2 PROJE KABUL EDİLEREK SÖZLEŞMELERİ KTSO BAŞKANI TUNCAY ÖZCAN VE BAKKA GENEL SEKRETERİ İBRAHİM KUZU TARAFINDAN İMZALANDI

IHA

Karabük TSO tarafından hazırlanan ve BAKKA tarafından onaylanan projelerin sözleşmeleri TSO Başkanı Tuncay Özcan ve BAKKA Genel Sekreteri İbrahim Kuzu tarafından imzalandı.
Karabük TSO tarafından hazırlanarak Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (BAKKA) sunulan, Yöresel Değerler Mali Destek Programı kapsamında "Üreten Eller" ve Teknik Destek Program kapsamında "Kurumsal Kapasite Artırımı ve Akreditasyon Danışmanlık Eğitimi" projesi kabul edildi.
Kabul edilen her iki proje TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan ve BAKKA Genel Sekreteri İbrahim Kuzu tarafından proje sözleşmeleri imzalandı.
TSO Başkanı Özcan, oda yaptıkları projeler kapsamında 2015 yılı Yöresel Değerler Mali Destek Programı kapsamında ‘Üreten Eller’ projesi ile ilimizde Kadın Girişimciliğini ön plana çıkararak yöresel ürünlerin ekonomiye kazandırılacağını söyledi.
Özcan, “Bu amaçla Kadın Girişimciler Kooperatifi kurularak projede yer almak isteyen kadınlarımız projeye dahil edilecektir. Süreç içerisinde yapılan planlama ile kadınlarımızın ürettiği yöresel el sanatları ve gıda ürünleri kurulacak merkezde ve aynı zamanda e-ticaret olarak da satışı gerçekleştirilecektir.Amacımız yöresel ürünlerimizi ekonomiye kazandırmak ve yeni markaların oluşturulmasına katkıda bulunmaktır.Projenin yürütülmesinde Karabük TOBB Kadın Girişimciler Kurulu aktif rol oynayacaktır.Sosyal içerikli projemizin başarısı aynı zamanda Kadın Girişimcilerimizi de cesaretlendirecek ve yeni girişimlere rehber olacaktır.Teknik Destek Programı kapsamında "Kurumsal Kapasite artırımı ve Akreditasyon Danışmanlık projesi" ile Odamızın Kurumsal Kapasitesini geliştirecek eğitimler yapılacaktır. Ayrıca TOBB Akreditasyon sürecinde bu yıl denetimden geçecek odamızın yapacağı faaliyetlerde desteklenecektir.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Bakka Projeleri Sözleşmeleri İmzalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakka Projeleri Sözleşmeleri İmzalandı haberi güncellenecektir.

KARABÜK İLÇELERİ
  KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:21
  • Guneş
   07:02
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:42
  • Akşam
   18:06
  • Yatsı
   19:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı