ZONGULDAK HABERLERİ

BAKKA 1. İnovasyon Ödülleri sahiplerini buldu

AA / Ferdi Akıllı
30.12.2014 - 13:53Son Güncelleme :

- BAKKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kaplan: - "Ar-Ge ve yenilik odaklı proje faaliyetleri gerek özel sektör, gerek sivil toplum kuruluşları, gerekse kamu kurumları için 2023 hedeflerimize ulaşmak ve muasır medeniyetler seviyesine çıkmak açısından son derece önemlidir"

AA / Ferdi Akıllı

ZONGULDAK (AA) - Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Kalkınma Kurulu Başkanı ve Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhan Kaplan, "Ar-Ge ve yenilik odaklı proje faaliyetleri gerek özel sektör, gerek sivil toplum kuruluşları, gerekse kamu kurumları için 2023 hedeflerimize ulaşmak ve muasır medeniyetler seviyesine çıkmak açısından son derece önemlidir" dedi.

Kaplan, bir otelde düzenlenen "BAKKA 1. Kalkınma Kurulu Toplantısı ve 1. İnovasyon Ödülleri" takdim töreninde yaptığı konuşmada, kalkınma ajanslarına Türkiye'nin kalkınmasında, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklılıklarının giderilmesinde önemli görevler düştüğünü söyledi.

Kalkınma ajanslarının başarılı olmasında kalkınma kurullarının katılımının ve etkinliğinin önemli olduğunu ifade eden Kaplan, şöyle konuştu:

"Özellikle bölgenin sorunlarına yönelik çözüm önerileri sunma, potansiyel ve öncelik alanlarını tespit etme kapsamında kalkınma kurulu, ajansa yol gösterici olmuştur. Gelecek yıllarda da kurul görüş ve önerileriyle ajansın danışma organı vazifesini layıkıyla yerine getirecektir. Ar-Ge ve yenilik odaklı proje faaliyetleri gerek özel sektör, gerek sivil toplum kuruluşları, gerekse kamu kurumları için 2023 ulusal hedeflerimize ulaşmak ve muasır medeniyetler seviyesine çıkmak açısından son derece önemlidir. Ajansımızın İNOMER firması iş birliğinde hazırladığı 2015-2025 Bölgesel İnovasyon Stratejisi ve Eylem Planı çalışmasının uygulamaya geçmesi konusunda kalkınma kurulu üyelerimizin temsil ettikleri kurumlarda gayretli çalışmalarını sürdüreceklerine olan inancım tamdır."

BAKKA Genel Sekreteri Faruk Tezel de ajanslarının yenilenen kimliğiyle bölgenin mevcut değer ve ekonomik etkinliklerine vurgu yaptıklarını belirterek, "Bundan sonra yapacağımız tüm çalışmalarda yenilenme sürecimizin motivasyonu ve yeni vizyonumuzla sizlerle birlikte olacağız" ifadesini kullandı.

Törende, Japonya-Kitakyushu City ile imzalanan mutabakat zaptı ile 2014 yılı BAKKA faaliyet raporunun okunmasının ardından Bölgesel İnovasyon Stratejileri ve Eylem Planı konusunda da bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca, BAKKA tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 1. İnovasyon Ödülleri kapsamında ürün, hizmet, kamuda ve toplumsal inovasyon dalında dereceye girenlere plaket verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Zonguldak haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Zonguldak haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde BAKKA 1. İnovasyon Ödülleri sahiplerini buldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:07
  • Öğle
   12:48
  • İkindi
   15:44
  • Akşam
   18:07
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı