Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakırköy'ü korkutan patlama sesi... 1 yaralı

  DHA
  24.06.2017 - 07:11 | Son Güncelleme: 24.06.2017 - 09:58

  Bakırköy’de bir işyerinde meydana gelen patlamada ortalık adeta savaş alanına döndü. Patlamada 1 kişi hafif şekilde yaralandı. Patlamanın etkisiyle çevrede bulunan çok sayıda işyeri, ev ve park halindeki araç ile bir banka şubesi de zarar gördü. Paniğe kapılan mahalle sakinleri ise sokağa döküldü. Patlamanın nedeni araştırılıyor. İGDAŞ'tan yapılan açıklamada ise, patlamanın doğalgazdan kaynaklı olmadığı bildirildi.

  Olay, saat 06.15 sıralarında, Osmaniye Mahallesi Camii Sokak üzerindeki pastane olarak kullanılan bir işyerinde meydana geldi. Dükkanda kimsenin bulunmadığı sırada büyük bir gürültüyle patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle çevredeki birçok işyeri, ev ve park halindeki araçlar zarar gördü. Mahalle sakinleri hemen durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Paniğe kapılan mahalleli sokağa döküldü.

  Olay yerine gelen polis ekipleri patlamanın meydana geldiği sokağı güvenlik şeridiyle kapattı. İtfaiye ekipleri ise zarar gören apartman dairelerine yangın merdiveniyle çıkarak kimsenin olup olmadığını kontrol etti. Patlamanın sabahın erken saatlerinde olması nedeniyle o sırada sokakta kimsenin bulunmaması büyük bir faciayı önledi.

  Olayda bir kişi hafif şekilde yaralandı. Vatandaşlar, büyük bir gürültüyle patlamanın meydana geldiğini ve bu nedenle paniğe kapıldıklarını söyledi. 

  İtfaiye ve İGDAŞ ekipleri olayın meydana geldiği işyerinde incelemelerde bulundu. Bu sırada, bir itfaiye eri işyerinde gaz kaçıran bir tüpe rastladı. İtfaiye eri tüpü hemen omzuna alarak dışarıya çıkardı ve burada tüpü etkisiz hale getirdi. Olay yeri inceleme ekipleri ise patlamanın meydana geldiği alanda araştırma yaptı. Polis, patlamanın nedenini araştırıyor.

  Bakırköyü korkutan patlama sesi... 1 yaralı

  Polis ekipleri, iş yerinin çevresinde güvenlik önlemi aldı. İtfaiye görevlileri ise tatlıcı dükkanının bulunduğu binadan bazı vatandaşları tahliye etti.

  Bakırköyü korkutan patlama sesi... 1 yaralıPatlamanın etkisiyle çevredeki çok sayıda ev, iş yeri ve otomobilin camlarının kırıldığı görüldü.

  Bakırköyü korkutan patlama sesi... 1 yaralı

  İGDAŞ: BAKIRKÖY'DEKİ PATLAMA DOĞALGAZDAN KAYNAKLI DEĞİL

  İGDAŞ, Bakırköy'deki incelemenin ardından açıklama yaptı. Açıklamada, "Söz konusu patlamanın olduğu işyerinde doğalgaz tesisatı ve kullanımı yoktur.  Bununla birlikte, İGDAŞ Doğalgaz Acil Ekipleri tarafından yapılan incelemelerde, patlamanın olduğu işyeri, bina ve çevresinde yapılan ölçümlerde herhangi bir doğalgaz kaçağına rastlanmamıştır. Olayın kesin nedeni, yapılacak adli soruşturma sonucunda netlik kazanacaktır" denildi.

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı