İSTANBUL HABERLERİ

Bakırköy'deki 1 Mayıs kutlamasında tüm kuruluşlar adına Türkçe ve Kürtçe ortak metin okundu

DHA
01.05.2017 - 18:38Son Güncelleme :

YEREL HABERLER İSTANBUL

DHA

Özgür ALTUNCU-Güven USTA-Hakime TORUN/İSTANBUL,(DHA)-BAKIRKÖY'deki 1 Mayıs kutlamasında tüm kuruluşlar adına Türkçe ve Kürtçe okunan ortak metinde, "Kamu varlıklarını varlık fonuna devrederek yandaşa peşkeş çekenler, Çaykur'u Katar sermayesine ipotek edenler kaybetti biz kazandık. Taşeronluğa, kıdem tazminatının gasp edilmesine karşı mücadeleyi hep birlikte büyüteceğiz. Bitmedi daha yeni başlıyor o kavga. Sabah akşam Alevileri aşağılayanlar, dindar ve kindar nesil yaratma projesi ile çocuklarımızın geleceğini karartanlar kaybetti biz kazandık. Ensar karanlığına karşı Laikliği savunanlar kazandı. Cumhuriyeti kapatılması gereken bir parantez olarak gören yeni Osmanlıcılık kaybetti biz kazandık" denildi. 
Bakırköy'deki 1 Mayıs kutlaması, sendika ve STK başkanlarının konuşmalarının ardından Kardeş Türküler sahne almasıyla devam etti. 
Konuşmalardan sonra  tüm kuruluşlar adına Türkçe ve Kürtçe ortak metin okundu. 
Ortak metinde şu ifadeler yer aldı: "Biz kazandık hayır milyon kere hayır. Ekmek, gül ve hürriyet günlerine inanalar kazandı. Hayatları yalan dolan olanlar kaybetti biz kazandık. Evine ekmek götürebilmek için sabahın köründe yola düşen emekçiler, bak beyim sana iki çift lafım var diyen Yaşar ustalar kazandı. Kumpastçılar muhalif gördüğü herkesin hayatını karartmaya yeminli zihniyet kaybetti biz kazandık. Güdümlü yargıya karşı mahkeme salonlarında cesaret ile haykıranlar bu mafya iktidarı hak ettiğini bulacak diyen gazeteciler, aydınlar, devrimciler kazandı. 

"SABAH AKŞAM ALEVİLERİ AŞAĞILAYANLAR KAYBETTİ BİZ KAZANDIK"
Hayır biz kazandık. Sabah akşam Alevileri aşağılayanlar, dindar ve kindar nesil yaratma projesi ile çocuklarımızın geleceğini karartanlar kaybetti biz kazandık. 

"ENSAR KARANLIĞINA KARŞI LAİKLİĞİ SAVUNANLAR KAZANDI"
Ensar karanlığına karşı Laikliği savunanlar kazandı. Cumhuriyeti kapatılması gereken bir parantez olarak gören yeni Osmanlıcılık kaybetti biz kazandık. İzmir'in dağlarında açan çiçekleri tanıyanlar bu memleketin aydınlanmacı birikimine inanalar kazandı. Memleketi kutuplaştıranlar, acılı anneleri miting meydanlarında yalatanlar kaybetti biz kazandık. 

"GEZİ PARKI'NI VE ONUN GÜZEL ÇOCUKLARINI KALBİNDE MIH GİBİ TAŞIYANLAR KAZANDI"
Gezi Parkı'nı ve onun güzel çocuklarını kalbinde mıh gibi taşıyanlar, Ali İsmailler, Abdocanlar, Berkinler kazandı. Kadınların etik boyundan tahrik olanlar, kadın mı kız mı bilmem diyerek hakaret edenler kaybetti biz kazandık. Kahkahanı al da gel diyen kadınlar kazandı.

"KAMU VARLIKLARINI YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKEN ÇAYKUR'U KATAR SERMAYESİNE İPOTEK EDENLER KAYBETTİ" 
Kamu varlıklarını varlık fonuna devrederek yandaşa peşkeş çekenler, Çaykur'u Katar sermayesine ipotek edenler kaybetti biz kazandık. Kamuculuğu savunanlar Cerattepe geçilmez diyenler kazandı. Emevi Camii'nde Cuma Namazı kılma ihtirası ile memleketi ateşe atanlar, şatafatlı askeri hareket isimleri ile bizi Ortadoğu cehennemine sürükleyenler Rojava'yı, Şengal'i bombalayanlar kaybetti biz kazandık.  Herkes bir bütün diyenler kazandı. 

"'HAYIRCININ MALI DA EŞİ DE EVETÇİYE HELAL' DİYEN HAYSİYETSİZLER KAYBETTİ BİZ KAZANDIK"
Seçilmiş vekilleri belediye başkanlarını tutuklayarak halkın iradesini gasp edenler kaybetti biz kazandık. 'Seni başkan yaptırmayacağız' diyerek silahların gölgesinde sandığa gidenler hayır diyenler kazandı. 'Hayırcının malı da eşi de evetçiye helal' diyen haysiyetsizler kaybetti biz kazandık. Bu memlekete hepimizin diyeneler kazandı. Oy için ölüleri dirilteneler kaybetti biz kazandık. 

"BİTMEDİ DAHA YENİ BAŞLIYOR O KAVGA" 
Taşeronluğa, kıdem tazminatının gasp edilmesine karşı mücadeleyi hep birlikte büyüteceğiz. Bitmedi daha yeni başlıyor o kavga. Yaşasın 1 Mayıs." 

Ortak metnin okunmasının ardından Kardeş Türküler sahne aldı.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Bakırköy'deki 1 Mayıs kutlamasında tüm kuruluşlar adına Türkçe ve Kürtçe ortak metin okundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Mayıs 2017 tarihinde saat 18 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakırköy'deki 1 Mayıs kutlamasında tüm kuruluşlar adına Türkçe ve Kürtçe ortak metin okundu haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  14 Kasım 2017, Salı
  • İmsak
   05:58
  • Guneş
   07:43
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   17:55
  • Yatsı
   19:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı